ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Ra3 Polish Cup vol.4 - zapisy

wto, 20 listopad 2007 23:25:01 | Autor: uciu | Quake 3 Arena


Już w grudniu czekają nas emocje na scenie ra3. Pamiętamy bardzo dobrze ligę z serii Ra3 Polish Cup, która już doczekała się 4-rtej odsłony. Czy liga dojdzie do skutku zależy tylko i wyłącznie od was!. Ostatni turniej obfitował w nagrody zafundowane przez firmę Sigma Electronics z Gdańska. Wyżej wymieniony sponsor nie zapomniał o nas w tej edycji. Będziemy mogli walczyć o ciekawe nagrody w postaci: 20 mp4 firmy EASY TOUCH, które zostaną podzielone dla pierwszych trzech najlepszych ekip.

Teraz troszkę informacji technicznych:

Liczba teamów/klanów: min.8 max.XX;

System rozgrywek: w zależności od zgłoszonych drużyn;

Quake 3: mod ra3 1.76;

Gramy: 5vs5, 100/100 (hp/armor);

PunkBuster: włączony;

Mapy: ra3map1 ra3map2 ra3map3 ra3map7 ra3map8 ra3map9 ra3map11

ra3map13 ra3map15 ra3map19 ra3map20
Więcej szczegółów znajdziecie w tworzonym (modyfikowanym na podstawie wcześniejszego) regulaminie. Również w niedługim czasie zostanie postawiony profesjonalny serwer do rozgrywek dzięki uprzejmości Platine.
Zapraszamy serdecznie do zapisów, które można już teraz realizować za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected]. W e-mailu należy podać nazwę drużyny, tag klanowy, kontakt z CL'em i minimum 5 graczy z ich guidami. Zapisy trwają do końca listopada, czyli do 30.11.07r. włącznie. A liga musi ukończyć się równo z końcem Grudnia. Nie pozostaje nam nic innego jak jeszcze raz serdecznie wszystkich zaprosić do wspólnej zabawy. Więcej informacji w następnym newsie.
Źródło: owned.pl

Turniej Quake 3 by Creative (PGA)

śro, 14 listopad 2007 17:00:01 | Autor: freak | Quake 3 Arena

**Wielu z Was czekało z niecierpliwością na tę

informacje. Poniżej prezentujemy szczegóły dotyczące turnieju głównego

Quake 3, którego sponsorem jest firma Creative Labs. Pula nagród w tych

rozgrywkach wynosi 5 000 złotych!**

Turniej Quake 3 by Creative

Turniej Quake 3 by Creative rozegrany zostanie pierwszego dnia targów

(24 listopada) [W POZNANIU nooby =) - dop. freak]. Odbywać się będzie oczywiście na stoisku sponsora

eventu. Turniej [1na1 w cpma.vq3] przygotowywany jest dla 64 zawodników. Zapisy do niego

będą otwarte, na miejscu w dniu turnieju w godzinach 10.00-10.30.

Zaproszeni zawodnicy

W rozgrywkach nie zabraknie najlepszych zawodników polskiej sceny Quake

  1. Poniżej prezentujemy listę graczy zaproszonych bezpośrednio do

naszych rozgrywek.

Poland Jakuć "Zik" Maciej

Poland Marcin "v3rb" Boguszal

Poland Arkadiusz "Rutt" Kozieracki

Poland Andrzej "avenger" Kaczmarczyk

Poland Michał "r1val" Sawicki

Poland Mateusz "Matr0x" Ożga

Poland Szymon "sting" Ożga

Poland Konrad "prox" Kubala

Nagrody

Na uczestników rozgrywek czekają oczywiście atrakcyjne nagrody. Do podziału między zawodników będzie 5 tysięcy złotych.

1st 1 miejsce – 2 500 złotych

2nd 2 miejsce – 1 500 złotych

3rd 3 miejsce – 1 000 złotych

Szczegóły dotyczące wersji gry oraz systemu rozgrywek znajdują się w regulaminie, który dostępny jest pod tym linkiem

Drugiego dnia imprezy w tym samym miejscu odbędą się Freeplay`e dla

publiczności, w których zgarnąć będziecie mogli dzisiątki upominków od

sponsora turnieju Quake 3!

Wszystkich zapraszamy do udziału w rozgrywkach Quake 3 by Creative!
Źródło: notka prasowa

Strafy w teorii

pią, 09 listopad 2007 01:39:01 | Autor: freak | Inne

http://www.cybersport.pl/pliki/math-phi1.gif Pytanie

na piątkę: co oznacza wzór na obrazku lewej stronie? Tak! Cieszy

mnie, że czytasz tytuł newsa zaraz przed jego dalszą lekturą, w związku

z tym o piątce możesz zapomnieć.

Pewien szalony naukowiec postanowił przełożyć sztukę

strafe'owania w Quake'u 3 na pismo. I rozrysował to wszystko na

wektory, strzałeczki, plusy, minusy i takie tam. Jeśli posiadasz umysł

matematyczny, i niczym Paul "czm" Nelson, student uniwersytetu

Princeton i wielokrotny mistrz świata w Q3, lubisz kalkulować na zimno,

to z pewnością przypadnie Ci do gustu lektura złożona z wykresów, tabel

i liczb. gl&hf!

Matr0x numerem 1 na Heyah Logitech Cybersport 2007

nie, 28 październik 2007 17:38:01 | Autor: freak | Quake 3 Arena

Obrazek Minęła niemal doba odkąd Mateusz "człowiek-rakieta" Ożga zdobył oficjalny tytuł Mistrza Polski w Ostatecznej Rozgrywce Quake 3 1na1 w Heyah Logitech Cybersport.

2007 Matr0x, reprezentujący barwy Frag-eXecutors, zmierzył się w

Wielkim Finale z członkiem PGS.PokerStrategy.com. Mieszkaniec Rybnika

ograł swego finałowego przeciwnika na dwóch mapach.

Wybór mata to oczywiście pro-nodm9. Wygrał tą mapę pewnie kończąc po

kwadransie z wynikiem 10:2. Zik zdecydował się zgotować odwet w swym

"aero-domek". Maciej, który ostatni raz grał na scenie hohoho temu wciąż mylił lustra w swoim domu z teleportami. Mat wpadł

przez okno. Chłopaki na zmianę chowali się po kątach. Zawodnik efiks w

porę zamknął drzwi wyjściowe zikowi i skitrał się na balkonie za

czerwonym kaftanem bezpieczeństwa. Wygrał huba 32 do 25.

freak sfiksował do reszty i już nie ma pojęcia co pisze. Obczajcie dema z finału: pro-nodm9 & hub3aeroq3.

Ostateczna klasyfikacja HLC Q3:
* 1 miejsce - matr0x
* 2 miejsce - zik
* 3 miejsce - r1val
* 4 miejsce - v3rb
* 5/6 miejsce ex aequo - avenger
* 5/6 miejsce ex aequo - rutt
* 7/8 miejsce ex aequo - xen
* 7/8 miejsce ex aequo - brutal
Nagrody:

  • 1 miejsce - ok. 3.000 zł (1.000 zł gotówką, złoty numer i doładowania Heyah, sprzęt Logitech, telefon komórkowy) oraz trofeum

  • 2 miejsce - ok. 1.600 zł (złoty numer i doładowania Heyah, sprzęt Logitech, telefon komórkowy)

  • 3 miejsce - ok. 1.200 zł (złoty numer i doładowania Heyah, sprzęt Logitech, telefon komórkowy)

  • 4 miejsce - ok. 600 zł (doładowanie Heyah, sprzęt Logitech)

Jutro/pojutrze wszystkie dema z turnieju (łącznie 166MB) zostaną zuploadowane na ftp serwisu Cybersport i udostępnione.

gg.

Challenge: Gamers Magazine

pią, 12 październik 2007 13:22:01 | Autor: freak | Inne

Challenge: Gamers Magazine,

pierwsze papierowe czasopismo w całości poświęcone tematyce sportów

elektronicznych, gier multiplayer i społeczności graczy online jest już

dostępne!

W numerze znajdziemy, m.in. relacje z takim imprez jak World Cyber Games, Mistrzostwa Polski RTS

2007, Lancraft (Czechy), Games Convention (Niemcy), czy International

E-Sports Festival (Chiny), a prócz tego solidna dawka publicystyki,

wiele wywiadów, oraz prezentacje sylwetek graczy i klanów.

Zapraszamy serdecznie do saloników prasowych Relay i Inmedio (ich pełna lista znajduje się pod tym linkiem).

Cena pisma to 7,99zł.

Życzymy wszystkim miłej lektury!

http://gamers-magazine.pl

Turniej Quake 3 1na1 na PGA

pią, 05 październik 2007 13:17:01 | Autor: freak | Quake 3 Arena

Jedno słowo: PGA. Okej. Teraz wiadomość dnia:
**
Turniej główny:** Quake 3 
Termin: 25 listopada, niedziela
Sponsor turnieju: Creative
Admin: Adam "Bryan" Rączka
Ilość stanowisk turniejowych: 16
Eliminacje: od połowy października
Wpisowe na eliminacje: 20 zł od zawodnika
Nagrody:
1st 2500 zł
2nd 1500 zł
3rd 1000 zł

Nową przygodę czas zacząć - Raul opuszcza scenę Quake’a.

pią, 28 wrzesień 2007 15:24:01 | Autor: AL|EN | Inne

Stało się.

Czasami w życiu przychodzi moment, że trzeba

zakończyć pewien etap w życiu. Trzeba stwierdzić, że zrobiło się wszystko co

mogło się zrobić i czas zacząć coś nowego. Nowego, ciekawego i innego. Nowe

wyzwania zawsze motywują do działania, zdobywania nowych doświadczeń i

sprawiają, ze szybko zapomina się o przeszłości. Tym razem nikt nic nie zapomni

bo jeden z zasłużonych dla serwisu ludzi postanowił zakończyć swoją karierę w Q3 a w konsekwencji jako redaktor na ORG'u.

Tym kimś jest Rafał "Raul" Molenda.
Był on jednym z początkowych redaktorów ORG'a, udzielał się też w pod serwisie ProMore ale oprócz pisania był organizatorem xLiga CPMa TDM 4v4 - Mistrzostwa Polski Quake3 CPMa TDM 4v4.

Oto trochę historii:
Na scenie Quake od 1999r

2000 - 2002 Armia Krajowa

2002 - 2003 Armia

2003 - 2005 manager p5ychoses, 2gi multigaming po UVM w kraju ze wsparciem firm zewnętrznych, takich jak Razer, SteelPad, Icemat. Dywizje Q3 CPMa, Q3 OSP CA, SC: BW, Earth 2160

2006 - 2007 Evil Unleashed
Jego pierwszy turniej to Q3 Fast League z 2000 r by ash
A swoje początki z Quake'm opisywał tu - Renesans
Obecnie:
Na scenie ET: QW od bety

2007 - Fear Factory X-Fi

2007 - Universal Soldiers
 

I trochę pytań i odpowiedzi dla zainteresowanych:

Czy miałeś jakieś przerwy w graniu ?
Oczywiście, że tak. Gdy bym nie miał przerw, to chyba bym został mistrzem galaktyki z takim stażem. Najczęstszą przerwą była przerwa wakacyjna. Nie miałem czasu wtedy na grę a po wakacjach zanim się zebrałem i wróciłem do jako takiej formy był listopad :)
Czy czegoś załujesz ?
Tak, żałuję, że mało jeździłem na LANy, i większość z Was znam tylko online.
Czy była kiedyś nieuczciwa sytuacja przez która przegrałeś coś?
Nic oficjalnego raczej. Chociaż, czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal, więc kto wie :D No chyba, że wybór serwera, gdzie pingdiff jest ogromny, przez debila - sędziego można potraktować jako nieuczciwość.
ET:QW - to gra zespołowa i nie możesz liczyć tylko na siebie. Nie obawiasz się marnowania twoich umiejętności w złym klanie?
Tak, to 100% racji. W TDM, które grałem całe życie, zdecydowanie dało nadrabiać się brak zgrania, czy dobrej taktyki indywidualnymi umiejętnościami. Tutaj jest to o wiele trudniejsze, wręcz niemożliwe. A przynajmniej jedynie w stopniu, który nie będzie miał większego wpływu na finalny rezultat meczu.
Czemu decyduje sie na koniec z Quake po tylu latach?
To ciężkie pytanie, raczej nadawało by się na kolumnę, niż na krótką notkę do newsa. Może powiem to dyplomatycznie - gdy by scena wyglądała tak, jak w latach 2000 - 2004 to bym miał teraz wątpliwości, czy robię dobrze. Ale nie wygląda. Poza tym jestem już stary, i niestety traktuję gry już nieco inaczej niż kiedyś. Odchodzę także dla tego, że zmieniłem platformę. Od jakiegoś czasu gram w ET: QW. Jako redaktor prawdopodobnie będziecie mnie mogli jeszcze spotkać na innych serwisach, bo dostałem już kilka propozycji. Może nawet od czasu do czasu jakiś art w zwykłej prasie (1szy już niebawem).
Czego życzysz scenie Quake'a?
Jestem realistą, więc nie będę życzył odrodzenia, aby powstała jak feniks z popiołów - bo to nie możliwe, więc życzę jedynie tego, aby Wam kłejk niósł jak najdłużej przyjemność z gry.
Oczywiście chciałbyś na koniec pozdrowić wielu?
Chciał bym Wam wszystkim podziękować za setki, albo i tysiące godzin rozmów na

TSie, na ircu, na gg, osobiście, na forum, chciał bym podziękować za tyle lat

wspólnej pasji, tysiące meczów, nie ważne czy oficjalnych, czy 4funowych. Było

naprawdę ekstra, to kupa czasu, o tym się nie da zapomnieć. Nie będę pisał do

każdego z osobna, bo by to zajęło więcej miejsca, niż 32 tomowe wydanie encyklopedii Gutenberga, w końcu ORG ma ponad 10k userów :):) Jeszcze raz dzięki za

wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia na innych platformach/serwisach, no i na

naszym boardzie, od którego nie sposób już się chyba uwolnić :D:)
Życzę Ci wielu sukcesów na nowej Quakowej drodze życia. GL& HF !

Tytuł Miszcza Polski do zgarnięcia

pon, 24 wrzesień 2007 17:51:01 | Autor: freak | Quake 3 Arena

http://www.cybersport.pl/pliki/miszczpolskikabum.jpg Mimo

niekończących się litanii pogrzebowych ze strony sceptyków, Quake 3

trzyma się nieźle i nie zapowiada się na jego rychłą śmierć. Kolejne

turnieje, inicjatywy ze strony fanów, zdają się potwierdzać niesłuszne

przekonanie niektórych co do żywotności tej gry. Jej obecność na

e-sportowej scenie postanowił mocniej zaznaczyć Kaboom z eSports.pl,

paroletni redaktor tego serwisu. Puchar Q3 1v1 (cpma: vq3) o

prowokacyjnej nazwie Miszcz Polski pobudził graczy do ponownego stanięcia ze sobą w szranki.

 

W niespełna dobę zapisał się komplet graczy.

Organizator postanowił niezwłocznie zwiększyć limit.
 

Jak dotąd zapisało sie 32 graczy, plus 6

rezerwowych. Na liście zapisanych widnieją takie tuzy jak: matr0x,

sting, rutt (wszyscy z klanu Frag-eXecutors), oraz wEst_, Brutal, m1ru

i paru innych diabełków. Właściwie zapisał się cały przekrój sceny. Są

redaktorzy, gracze "sporadyczni", hardcorowi, jest i pewna dziewczyna

znikająca i pojawiająca się ot co, niczym kopciuszek.

 

Zasady. Zasady są proste. I oldschoolowe.

Rozgrywka będzie toczyć się na "oldscholowych" mapach, tj. pro-q3dm6,

ztn3tourney1 (!), pro-q3tourney4, q3tourney2, hub3tourney1. Zabrakło

może conajwyżej q3dm13. Zapisu do turniej dokonuje się poprzez wysłanie

e-maila na [email protected] z następującymi danymi: ksywka, numer

gadu-gadu lub innego komunikatora oraz adres e-mail"można Was złapać na

IRC, to zamieście także kanał, na którym można Was znaleźć". Nom. To

gl&hf.

Szczegóły:

Here we go again: CPL

śro, 19 wrzesień 2007 23:19:01 | Autor: freak | Inne

http://www.cybersport.pl/pliki/cpllogonte.jpgCyberathlete Professional League®

na za sobą długą tradycję mamienia graczy obietnicami powrotu na swoje

turnieje takich platform jak Quake 3: Arena i Counter-Strike 1.6 W

szczególności fani tej pierwszej mogą podać conajmniej kilka przykładów

z poprzednich lat, kiedy to raz po raz Q3 pojawiało się na liście

zawodów, to po pewnym czasie znikało z niej, jak by się mogło wydawać,

bezpowrotnie. Ankiety, sondy, wywiady, a na koniec tłumaczenia i

przeprosiny samego założyciela i prezydenta CPL - Angela Munoza.

Nastała pora roku, w którą przerobiamy to po raz setny.

 
 
Tym razem mamy ponowną szansę ujrzeć Quake'a o

numerku trzy, bądź cztery na sztandarowym turnieju CPL'a: Extreme

Winter Championships. Format: 1na1 ma się rozumieć. Na forum

amerykańskiej organizacji znowu zrobiło się gorąco. Sam Anioł rozpalił

umysły Quakerów zdaniem "we are looking into it. How many people would come for a Quake 3/4 tournament?".

 
 
Będzie dym? Iskierka nadziei zapłonąła już w

ostatnich bastionach sceny o wątłej kondycji. Krytykanci z ESReality

już podnieśli krzyk, że CPL zrobi ich w balona. (W rzeczywistości użyli

nieco bardziej dosadnego słownictwa).
 
 
Jedno jest pewne. I to powtarzane niczym mantra od

paru ładnych lat. Stara śpiewka brzmi tak: to może być naprawdę

ostatni, tak wielki turniej, tej gry. Po zwinięciu żagli przez WSVG, wielu ludzi stwierdziło, że Quake jest już na dobre trupem.
Koszt wzięcia udziału w kolejnym

pogrzebie Quake'a wynosi $75. Niewiele za czterodniową stypę.

Przynajmniej jak na Stany Zjednoczone. Nekrofile zjadą się z całego

świata do Dallas w stanie Teksas, w dniach 18-22 grudnia br.
Źródło: Cybersport.pl

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63