ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Fazz zmienia klanowe barwy

wto, 21 lipiec 2009 00:31:01 | Autor: lObuz | Inne

fazz w Team Excello
Dopiero co przedwczoraj informowaliśmy o pozyskaniu przez nowo powstały klan nfinity eSports utalentowanego szweda Pära "fazza" Södermana. Zaledwie dzień później fazz postanawia opuścić szeregi nfinity na korzyść Team Excello. Cała sytuacja zrodziła się za sprawą nadchodzącego QuakeConu, na który to ochotę ma bohater transferowego zamieszania. Zajście wyjaśnił menadżer nfinity eSport.

Deklaracja Andreasa "Fiska" Johanssona - menadżera nfinity eSport:


Since fazz decided to join us at nfinity eSports, we decided together that we wouldnt send him, since there was no use in it. But Fazz got contacted by excello and changed his mind into going to Quakecon, that's why he's now leaving our squad, since we have no intentions sending a player not enough warm in his clothing yet. We wish fazz and excello best of luck in Quakecon and future events!

Równocześnie z fazzem do Team Excello dołącza dwóch innych jego rodaków. Dywizję TDM wzmocnią: Ove "Dibbe" Zetterström oraz Karl "fooKi" Johansson.

Team Excello Quake Live:

Dibbe

Xhep

madix

Cat0r

Nace

fooki

Kujiwa

poj

karl1

fazz

Kapitan Excello - Karl "karl1" Danielsson - już się cieszy na myśl o nadchodzących eventach, do których ma zamiar zapisać swoich podopiecznych. Takiego line-upu pozazdrościć może każdy klan i nie ma się co dziwić że karl1 spodziewa się sporych sukcesów na scenie Quake Live TDM, ciekawe tylko jak reprezentanci portugalskiej drużyny zaprezentują się w duelowych zawodach QuakeCon. Kto śledzi poczynania madixa i fazza na duelowej arenie Quake Live ten wie, że raczej nie mają oni sporych szans na sukces w amerykańskiej imprezie.

Źródło: teamexcello.com

Pierwszy dzień rozgrywek w ESL-TV QL Invitational

pon, 20 lipiec 2009 19:45:01 | Autor: samolot | Quake 3 Arena


Dziś rozpoczynają się rozgrywki ESL-TV QL Invitational. Swoje mecze rozgrywają dziś noctis, av3k, GaRpY oraz Weird. Trzymajmy kciuki za naszego młodego reprezentanta ponieważ do wygrania jest 100€ oraz miejsce na finałach.

Rozkład jazdy na dziś:

19:00 noctis vs ovr-Weird

19:30 srs/rzr/av3k vs dignitas/GaRpY

20:00 Finał
20:30 Wywiady z graczami

Mecze można obejżeć w ESL-TV oraz tutaj.

noctis [
2 :
0 ]
ovr-Weird
qzdm13 20 : -1
qzdm6 17 : 6

srs/rzr/av3k [
2 :
1 ]

dignitas/GaRpY
qzdm13 9 : 4
qzdm6 6 : 7
ztntourney1 17 : 3

Finał

noctis [
2 :
1 ]
srs/rzr/av3k
qzdm13 4 : 5
qzdm6 8 : 6
qztourney4 12 : 2 (rage quit)

Źródło: ESR

Pelle "Fazz" Söderman w Nfinity

nie, 19 lipiec 2009 19:45:01 | Autor: svich | Inne

Nowo powstały clan nfinity założony przez Andréasa "Fisk" Johanssona oraz Martina "Zalon" Madsena pozyskał nowego zawodnika, jest nim Sweden Pelle "fazz" Söderman który ma zasilić szeregi dywizji Quake Live Duel.

Oprócz wzmocnienia w postaci "Fazza" nfinity utworzyło dywizję Quake Live TDM w której skład wchodzą gracze TeamX

Skład dywizji TDM

Germany

Cristian "dk" Torrents

– Niegdyś reprezentant takich clanów jak mTw, 4K, dignitas oraz aAa, od

wielu lat reprezentuje swój kraj na platformie Quake 3.

Germany

Marcel "doz3r"

von Thomsen - założyciel wreCkamob - Quake 3 TDM clan , dawny gracz C58

oraz kapitan reprezentacji Niemiec na platformach Q3/QL.

Slovakia

Jan "jocko"

Balada - Założyciel jednego z najbardziej rozpoznawanych klanów w

naszej części europy - Satans Proxies, niegdyś sławny gracz Quake 2,

równie dobrze spisujący się w Q3 gdzie pełni funkcję capitana drużyny

Słowacji.

France Mikael "mitch" Peo’ch - Stary wyjadacz Q3 TDM/CTF, Reprezentant drużyny narodowej Francji Q3/QL.

Czech Republic Krystof "Krysa" Cerny – Jeden z najlepszych czeskich Quakowców, znakomicie radzący sobie w trybie TDM jak i Duel.

France Julien "nettah" Chapacou - grający od 2000 roku reprezentant Team France.


Do nfinity dołączyli także reprezentujący dywizję Q3 CPM -  Finland "LuGia" oraz dywizję Warsow - Germany"reload"
źródło: ESR  

Quake Live TDM by Grunex – LAN w Czechach

nie, 19 lipiec 2009 14:40:01 | Autor: _Vh | Inne


Niezwykle aktywna scena quake’owa naszych południowych sąsiadów znów daje o sobie znać, tym razem przedmiotem dyskusji jest impreza lanowa w trybie TDM. Ekipą czeskich organizatorów dowodzi Hawr1x, dzięki czemu możemy być pewni, że od strony gamingowej wszystko będzie jak należy.

Informacje

Data: 12.09.2009
Miejsce: Kafejka BattleGround, Myslikova 23, Praha 1 (Czechy)
Otwarte zapisy: tak
LAN: tak

Tryb: TDM 4v4
Forma: grupy, następnie drabinka, BO3
Mapy: qzdm6, qzdm7, qzdm14, qzdm20

Zapisy

Adres: czechquake [at] gmail.com
Temat maila: Nazwa drużyny - QL TDM LAN by Grunex
Treść maila: Wymienieni wszyscy członkowie drużyny wraz z następującymi informacjami

-imię, nazwisko, data urodzenia

-kontakt (email, ICQ, xfire, numer telefonu)

Zapisy do: 11.9.2009
Limit drużyn: 16
Opłata: 300 Kč przelewem, 400 Kč na miejscu (~40/50 zł)

*Wszystkie zarejestrowane zespoły otrzymają potwierdzenie rejestracji oraz oraz dane do przelewu.
Aby turniej się odbył, musi zapisać się conajmniej osiem drużyn.
*

Nagrody

1. miejsce: karta graficzna ASUS EN9800GT TOP + 2 bilety do AquaPalace Praga
2. miejsce: Powerball 250Hz PRO + 2 bilety do AquaPalace Praga + puchar
3. miejsce: Mysz ASUS + 2 bilety do AquaPalace Praga + puchar


Hawr1x zapowiedział, że pula nagród ulegnie zmianie, mają pojawić się również nagrody pieniężne.

25.07 (za niecały tydzień!) w tym samym miejscu odbędzie się turniej 1v1, jeżeli ktoś ma możliwość w tak krótkim czasie zorganizowania wycieczki do Czech, to zapraszam pod ten adres http://quake.cz/?q4=news&iD=1650.

Wakacyjne ligi ESL

sob, 18 lipiec 2009 20:38:01 | Autor: svich | Inne

Wczoraj ESLElectronic Sports League ogłosiło listę 3 wakacyjnych lig Quake Live. Organizatorzy dla wszystkich chętnych przygotowali następujące opcje rozgrywki -  4v4 TDM, 4v4 pro-TDM oraz 4v4 CTF.
Na potrzeby ligi zostanie użyty prywatny server ESL z nowymi ustawieniami, od niedawna możliwymi na prywatnych serverach tj.: komendy takie jak timeout, team-lock oraz funkcja referee.
Powalczyć można o konto Premium oraz tak zwane "Special Award" na serwisie ESL.
Zapisy trwają od 17 do 25 Lipca. 27 lipca wystartują wszystkie ligi które potrwają do początku października. Pula map na chwilę obecną jest ciągle otwarta na zmiany i jej końcowy wygląd w dużej mierze zależał będzie od: TDM Vote - CTF Vote. Wszystkich graczy, którzy chcą w jakimś stopniu wpłynąć mappool zachęcamy do głosowania. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło: Oficjalny news ESL

Turnieje na QuakeCon 2009

pią, 17 lipiec 2009 17:07:01 | Autor: _Vh | Inne

Najlepsza, według id Software, impreza lanowa w Quake Live (i pierwsza w praktyce, biorąc pod uwagę fakt, że gry mają być rozgrywane na lokalnych serwerach) rozpocznie się 13 sierpnia i potrwa trzy dni. Gracze zgromadzeni w hotelu Gaylord będą zmagać się nie tylko z gorącem i problemami technicznymi, ale również ze sobą w trzech przygotowanych turniejach.

The Intel® QUAKE LIVE Masters Championship


Turniej przeznaczony dla najlepszych graczy z całego świata.

Tryb: 1v1

Format: DE, BO3

Limit graczy: 64

Pula nagród: 25000$ (14000$ dla zwycięzcy)

The Intel QUAKE LIVE Open Tournament


Turniej przeznaczony dla wszystkich chętnych.

Tryb: 1v1

Format: SE, BO3

Limit graczy: 128

Pula nagród: 2500$ (1500$ dla zwycięzcy)

The QUAKE LIVE Capture the Flag Championship, sponsorowany przez id Software


CTF w formacie 4v4!

Tryb: CTF

Format: SE, BO3

Limit drużyn: 32 (4 os.)

Pula nagród: 22000$ (12000$ dla zwycięzcy)

Lista map 1v1


Campgrounds (qzdm6)

Lost World (qzdm13)

Vertical Vengeance (qztourney4)

Furious Heights (qztourney7)

House of Decay (qztourney9)

Bloodrun (ztntourney1)

Trinity (qzca2)

Lista map CTF


Troubled Waters (qzctf2)

Iron Works (qzctf7)

Siberia (qzctf8)

Bloodlust CTF (qzctf9)

Courtyard Conundrum (qzctf10)

Av3k vs Stermy już dziś w ESL-TV

czw, 16 lipiec 2009 16:13:01 | Autor: sparky | Inne

Oto trochę informacji dotyczących nagród, które będą rozdane widzom, podczas Intro Show na ESL-TV QL Invitational sponsorowanym przez firmę Razer. Quiz jest bardzo prosty: musicie wytypować zwycięzców 2 rund kwalifikacyjnych i meczu pokazowego. Więc są 3 szanse na wygraną! Pamiętajcie, że transmisja zaczyna się dziś o godzinie 19:00 naszego czasu.
Aby wziąć udział w konkursie, należy umieścić swoje 3 typy w komentarzach pod Intro Show Streaming przed rozpoczęciem pokazu. Osoby, których posty będą zawierały poprawne typy zwycięzców meczów, mają szanse na jedno z dziesięciu kont Premium ESL-TV na okres miesiąca, które umożliwiają dostęp do audycji ESL-TV w jakości Premium, co pozwala na oglądanie ich w najwyższej jakości. Następny pokaz będzie obejmował 4 dni gry i finały, w których nagrodami będzie sprzęt firmy Razer (m.in. podkładki i myszy). Quiz na każdy dzień gry będzie ogłoszony na różnych stronach dzień przed pokazem.
Mecz Av3k vs Stermy odbędzie się o godzinie 20:00. Wcześniej zobaczymy dwa mecze kwalifikacyjne fazz vs madix (19:00) oraz PURRI vs Weird (19:30). Zapraszamy do oglądania relacji na ESL-TV.
Na dokładkę zamieszczam mini-wywiad z Avkiem przeprowadzony dzisiaj.
Zapraszam do czytania.

czytaj

•  Spa: Może zechciałbyś udzielić mi krótkiego wywiadu na orga?

•  Av3k: OK

•  Spa: Jakie były Twoje odczucia, kiedy otrzymałeś zaproszenie do turnieju?

•  Av3k: :D

•  Av3k: Nie miałem żadnych odczuć. Turniej to turniej. Jest to dobre przygotowanie na QuakeCon, który już niedługo, a ja ostatnio mało grałem.

•  Spa: Jak oceniasz swoje szanse w turnieju?

•  Av3k: Do tego turnieju w ogóle się nie przygotowywałem, ponieważ jest to turniej online, który mało znaczy i nie przykładam uwagi do tego typu zawodów. Najważniejsze są turnieje lanowe. Myślę, że nie dojdę nawet do top3.

•  Spa: Wiele osób uważa, że zadziwisz wszystkich. Co Ty na to?

•  Av3k: Też mi się tak wydaje. Zadziwię, ale nie pozytywnie.

•  Spa: Jak podchodzisz do dzisiejszego meczu pokazowego ze Stermym?

•  Av3k: Wiem, że Stermy bardzo chce wygrać ten mecz, bo wykłóca się o mapy już od dwóch tygodni. Nie traktuję tego meczu poważnie, bo nam za niego nie płacą.

•  Spa: Masz jakieś obawy przed meczem?

•  Av3k: Obaw nie mam, bo nie mam przed czym. Stermy to gracz, którego można spokojnie ograć. Ja niestety tego nie dam rady udowodnić, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

•  Spa: Co sądzisz o samym Stermym i jego szkole quakerów?

•  Av3k: Bez komentarza. Jako pierwszy taką naukę powinien on sam podjąć.

•  Spa: Planujesz jechać na QuakeCon 2009?

•  Av3k: Tak.

•  Spa: Będzie to wyjazd sponsorowany przez Twój klan?

•  Av3k: No jasne.

•  Spa: To już koniec wywiadu. Chciałbyś kogoś pozdrowić?

•  Av3k: Wszystkich czytających.

•  Spa: Dzięki za wywiad.

•  Av3k: Dzięki.

stermy [ 3 : 0 ] av3k
qztourney7 17 : 6
qzdm13 3 : -1

 

qzdm6 8 : 3

 

Nominowani do eSports Photo of the Year 2009

czw, 16 lipiec 2009 11:55:01 | Autor: lObuz | Inne

eSports Photo of the Year 2009
Hostorię eSportu nie sposób przedstawić tylko za pomocą meczowych demek czy screenów. Sporty elektroniczne to również żywe emocje związane z ekscytującymi, często dramatycznymi chwilami w życiu gracza. Właśnie dlatego organizacja eSports Award zorganizowała w zeszłym roku po raz pierwszy konkurs na eSportowe zdjęcie roku, wtedy wygrał nasz rodak Rafał “pigvomit” Łagowski ze zdjęciem "Bitter Taste of Defeat". Która fotografia tym razem wyszła najlepiej? Tegoroczna edycja eSports Photo of the Year jest już na finiszu. Do grona nominowanych zakwalifikowało się pięć fotek, z których specjalna komisja wybierze tę najbardziej wyjątkową.

Nominacje:


1. "Fly100% enjoys unique PGL victory" - Jonas Gebhardt

  1. "Moon defeated"- Laurent Prost

  1. "Come on Guys" - Laurent Prost

  1. "Ed Ma Loss" - Kara Leung

  1. "eSports Love" - Gennadii Veselkov


Zdjęcia w raz z opisem znajdują się na stronie eSports Award. Wyniki plebiscytu zostaną opublikowane na gali rozdania nagród, która odbędzie się pod koniec wakacji.

Źródło: esports-award.org

Quake.cz Duel Cup #1

śro, 15 lipiec 2009 23:59:01 | Autor: PYTON | Inne

Czeski serwis quake.cz ogłosił dzisiaj zapisy do turnieju Quake Live 1v1. Będzie to turniej przeznaczony tylko dla 16 zawodników. Zapisy zaczynają się dzisiaj i potrwają aż do 19 lipca. W ten właśnie dzień o godzinie 13 rozpoczną się zawody. Jeśli zabraknie czasu finał rozgrywek zostanie przełożony na poniedziałek (20 lipca). Zapisywać się można na kanale irocwym #QL.cz w sieci QuakeNet, slapując admina Lahire, albo po prostu napisać komentarz pod wiadomością o treści "!add".
Turniej będzie rozgrywany systemem BO3 w drabince podwójnej eliminacji. Jakie będą grane mapy? Standardowe. Europejska scena wprowadza już pewien wzorzec do każdych rozgrywek, gdzie są grane takie mapy jak: dm6, dm13, t4, t7 i ztn. Dokładnie tak jest w tym turnieju.
Zastanawiam się tylko nad jedną sprawą. Po co dawać aż dwa tygodnie na zapisy. Zazwyczaj lista w turniejach duelowych zapełnia się w kilka dni. Wystarczy tylko trochę pospamować IRCa. Na chwilę obecną (po kilku godzinach od startu zapisów) zapisanych jest dwóch zawodników.

TEK9Cinema - In the Spotlight

śro, 15 lipiec 2009 18:26:01 | Autor: sparky | Inne

Portal Gamingowy TEK9 razem z TEK9Cinema mają zaszczyt zaprezentować swój kolejny projekt. Po wydaniu ostatniej produkcji ("Kei Kikanjuu") ogłosili, iż czas dać szansę innym na pokazanie swoich umiejętności. W tym celu zorganizowali konkurs pod swoim patronatem, aby udzielić wsparcia medialnego dla laureatów. Zainteresowanie konkursem jest jednak znikome. Jeśli chodzi o filmy gatunku Quake3, QuakeLive - nie ma do tej pory żadnego. Dlatego też organizatorzy zapraszają do projektu wszystkich zainteresowanych movie makerów.
Zasady są proste, robisz sam swój film i umieszczasz go na ich serwisie. Od zapisania swojej kandydatury masz na to miesiąc czasu. Zapisy potrwają jeszcze do 17 lipca 2009 roku. Aby wziąć udział, musisz się zarejestrować na stronie TEK9 i wysłać maila na [email protected], podając w nim swoje prawdziwe dane osobowe, nazwę filmu, nazwę gry której będzie dotyczył film oraz obsadę. Gdy Twoje zgłoszenie zostanie zaakceptowane, będziesz wpisany na forum do listy uczestników konkursu. Minimalna długość filmu to 3 minuty, maksymalna to 10 minut (bez intro).
Filmy będą oceniane przez użytkowników serwisu, którzy będą w stanie wysłać trzy głosy na trzy uznane przez siebie za najlepsze filmy. Jeśli Twój film zdobędzie odpowiednio dużą ilość głosów, trafi do top10, a następnie będzie oceniany przez pięciu sędziów, którzy już ostatecznie zadecydują o wygranej.

Dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody


First Place

XFX 9800GT 512MB 550M

OCZ Equalizer Laser Gaming Mouse

XXODD Bluetooth Mini USB-Stick

SteelSeries QcK+ TEK9 Limited Edition

TEK9Cinema Membership Trial
Second Place

SteelSeries QcK+ TEK9 Limited Edition

TEK9Cinema Membership Trial
Third, Fourth & Fifth Place

SteelSeries QcK+ TEK9 Limited Edition

Terminarz


Zapisy od 7 lipca do 17 lipca

Termin produkcji od 17 lipca do 17 sierpnia

Termin publikacji od 18 sierpnia do 21 sierpnia

Termin głosowania od 23 sierpnia do 7 września

Ogłoszenie zwyciezców od 7 do 14 września

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63