ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Q3A RA3 Open Cup Spring 2007 International

pią, 18 maj 2007 19:00:01 | Autor: uciu | Quake 3 Arena

Rozgrywki, rozgrywki, rozgrywki.... Jedziemy dalej z rozgrywkami w Open Cup'ie RA3 w* [Clanbase](www.clanbase.com/) . Klan  Slayers in Rage zalicza niestety cztery porażki i nic poza tym. Natomiast  Kill Revenge Survive* został skreślony z pucharu z powodu nie stawiania się na żadne mecze. Próbowałem się dowiedzieć od klanowiczów jaka jest tego przyczyna i otrzymałem odpowiedź – „nie ma ludzi do grania” oraz, że po wakacjach wszystko wróci do normy. Cóż… Zobaczmy poniżej jak wygląda na dzień dzisiejszy ranking.

Premier League

Grupa A
 
Win
Loss
Maps
1.
fuv
Sweden
3
 
6/0
2.
mX
France
2
1
4/2
3.
cc
Germany
1
2
2/4
4.
sTa
Germany
 
3
0/6
5.
dom dissar
Norway
 
 
 

Grupa B
 
Win
Loss
Maps
1.
o0?0o
Sweden
3
1
7/3
2.
gro0ve
Sweden
3
1
6/3
3.
X3
France
3
1
6/4
4.
smr
Germany
1
3
5/7
5.
MsR
France
 
4
1/8

Second League

Grupa A
 
Win
Loss
Maps
1.
cos
Sweden
3
 
6/0
2.
rag3
France
2
1
6/2
3.
ADN
Spain
1
2
4/5
4.
TA
Czech Republic
 
3
1/6
5.
sFu
Denmark
 
 
 
6.
hemp
Germany
 
 
 

Grupa B
 
Win
Loss
Maps
1.
e4me
Spain
3
 
6/0
2.
mp
Germany
2
1
4/2
3.
=][=
United Kingdom
1
2
2/4
4.
qubism
Germany
 
3
0/6
5.
flux
Germany
 
 
 
6.
krS
Poland
 
 
 

Grupa C
 
Win
Loss
Maps
1.
isrising
Europe
3
1
7/2
2.
dr
Germany
3
1
7/3
3.
frukt
Sweden
3
1
6/3
4.
JFL
Germany
1
3
2/7
5.
siR
Poland
 
4
1/8
6.
stYle
Spain
 
 
 

Grupa D
 
Win
Loss
Maps
1.
pRo
Germany
3
1
6/2
2.
Lilla
Denmark
3
1
6/2
3.
DKS
Spain
2
2
5/4
4.
V
Germany
1
3
3/7
5.
Oboy
Sweden
1
3
2/7
6.
ia
Italy
 
 
 

Headshot Media znowu z trzecim wstrząsem na pokładzie!

sob, 12 maj 2007 12:35:01 | Autor: Mav_8217 | Inne

Headshot Media tym razem szykuje mocne wejście w nowy tydzień! Już w poniedziałek, 14-go maja o godzinie 20:00 przeprowadzimy shoutcast z meczu avenger - stalker! Z kolei we wtorek, 15-go maja o godzinie 20:45 relacjonować w HeadshotTV będziemy prawdziwy hit pomiędzy faworytami do wygrania całego EuroCup XV Quake 3 1v1. Otóż zmierzą się ze sobą zik oraz noctis! Tego nie można przegapić!
Najpierw, słówko o pierwszym spotkaniu. Stalker to rewelacja ostatnich tygodni z Ukrainy. Ten mało znany zawodnik jak narazie jest nie do pokonania w swojej grupie, nie grał jednak jeszcze z Makavelim, z którym avenger zaliczył jedyną wpadkę. Zapowiada się więc ciekawe, wyrównane spotkanie na które serdecznie zapraszamy!

Oto szczegóły spotkania:

avenger 2 vs 0 stalker

Start: 20:00

GTV: 213.239.212.245:30000

Shoutcast: http://s1.hsradio.pl:8000/listen.pls

Prowadzi: _maV

Informacje nt. meczu na ClanBase: **Click!

**
Dodam jeszcze, że plugin pitchfork

do programu Winamp służy niwelowaniu opóźnień. Jest dziecinnie prosty w

obsłudze, ale jeśli macie z nim jakiekolwiek problemy, polecam

odwiedzić stronę!

A już we wtorek, 15-go maja o godzinie 20:45 rozpoczniemy na www.HSTV.pl videorelację ze spotkania na szczycie grupy A EuroCup XV Quake 3 1v1 pomiędzy zik-iem a noctis-em!

Jest to walka pomiędzy dwoma faworytami do wygrania całego pucharu,

więc szykują się niesamowite emocje!
Co Maciej sądzi o tym spotkaniu?
Maciej "zik" Jakuć: Myślę, że przegram. Noctis jest bardzo dobry zarówno w defensywie jak i ofensywie i jeśli będzie miał niski ping, to na pewno jego aim będzie lepszy od mojego. Do tego dochodzi fakt, że ostatnio gra mi się nie klei po majowym weekendzie ;) No, ale jeszcze zostało parę dni, więc postaram się nadrobić lekkie zaległości.

Od Richarda "noctis" Gansterera niestety nie udało mi się nic wyciągnąć. Jednak obserwując jego zachowanie stwierdzam, że przed każdym meczem zawsze wmawia wszystkim, że przegra :)
Oto szczegóły spotkania:
zik* **0* vs 2 noctis

Start: 20:45 

Videocast: http://www.HSTV.pl

Prowadzi: _maV

Informacje nt. meczu na ClanBase: **Click!

**
Serdecznie zapraszamy!

Gra CUBE - Opensource

czw, 10 maj 2007 10:42:01 | Autor: MateoMartinezz | Inne

Przegrzebując odmęty internetu natrafiłem na informację o kolejnej grze typu opensource - CUBE.  Po przeglądnięciu galerii screeshotów nabrałem szczerych chęci do wypróbowania tego cudeńka.
Do dyspozycji mamy tryby singleplayer oraz multiplayer oparty na kilkunastu ( 12 !!!) trybach rozgrywki.  Zapowiedzi twórców są bardzo obiecujące:
Cube is an open source multiplayer and singleplayer first person shooter game built on an entirely new and very unconventional engine. Cube is a landscape-style engine that pretends to be an indoor FPS engine, which combines very high precision dynamic occlusion culling with a form of geometric mipmapping on the whole world for dynamic LOD for configurable fps & graphic detail on most machines. Uses OpenGL & SDL.
Tryb single opiera się na najlepszych cechach z Quake i Doom, multi to szybka i dynamiczna rozgrywka, szczególnie 1v1. Pełna konfiguralność gry to dodatkowy atut, podobnie jak w przypadku naszego Q3. Jednak zdecydowanie największym jest fakt, że gra jest zupełnie za free.
Dodatkowo tworzone są naprawdę fajne mody do tej gry. Na stronie domowej możemy znaleźć dwa odnośniki do nich: 
Action Cube - przygotowane do gry zespołowej
Cube 2: Eisnstern - modyfikacja zmieniająca FPS w RPG !! :)
Nie wklejam screenów, nie dodaję nic więcej, aby nie wyjść do końca za stronniczego :) - poniżej znajdziecie tylko linki.
Strona domowa
Download
Screenshots
Serdecznie Wam życzę miłej zabawy
PS. Nie mogłem się jednak powstrzymać :)
 

HLC Q3 1na1 - 3... 2... 1... START

śro, 09 maj 2007 17:11:01 | Autor: freak | Inne

Największy i najwspanialszy tegoroczny turniej Quake 3: Arena 1na1

rozpoczyna się... JUŻ TERAZ! Fani Quake'a i uczestnicy ligi

Cybersport czekali zniecierpliwieni, aż na wierzch wyjdą na

jakiekolwiek wiadomości związane z rozgrywkami. Oto one. Wszystko w

jednym: opis gry+regulamin+grupy.

Jeśli zechcecie Sezon 2007 może ruszyć już dziś!

Wystarczy jedynie odnaleźć swoją grupę, potencjalnego rywala i rzucić

jemu wyzwanie. Po ustaleniu odpowiadającego obu graczom terminu,

zakomunikować spotkanie jednemu z adminów, tj. mnie, bądź Bryanowi... i

Huzia na Juzia! Nic prostszego.

 
W wielkim skrócie, mały wyciąg i streszczenie z

regulaminu. Grup jest 16, graczy zapisało się 70, tak więc średnio

przypada po 4/5 zawodników na grupę. Z każdej z grup wychodzi jeden

najlepszy gracz, który przechodzi do fazy eliminacyjnej jaka odbędzię

się po rozegraniu wszystkich meczy grupowych, faza ta rozegrana

zostanie systemem pucharowym, potocznie zwanej drabinką. Więcej

szczegółowych informacji w tej kwestii znajdziecie w regulaminie,

tamże również tak długo wypatrywana lista map. (Należy jednak pamiętać,

że nadrzędnym zbiorem regulacji jest oficjalny regulamin Ligi, który

znajdziecie tutaj).
 
Pełna tabela graczy znajduje się pod tym adresem. Opis gry - tak dla niewtajemniczonych w arkana Q3 na wszelki wypadek ;)
 
Adminami Ligi Heyah Logitech Cybesport są Tomasz Brzycki aka "freak" oraz Adam Rączka aka "Bryan".
Źródło: Cybersport.pl
 
Anons: Rozgrywki zaczynamy w najbliższy poniedziałek, pierwsza kolejka

trwa od poniedziałku do środy (włącznie) , kolejna od czwartku do

niedzieli. Daje to dwie kolejki (mecze) w przeciągu tygodnia. Dalsze

kolejki przebiegają analogicznie.

Quake III ponownie w Headshot Media!

śro, 09 maj 2007 12:11:01 | Autor: Mav_8217 | Inne

Dzisiaj z kolei przygotowaliśmy dla Państwa bezpośrednią relację z aż dwóch pojedynków naszych rodaków - ProX zmierzy się z wh3nom'em, a rutt ze Snorlax'em. Zapraszam na GTV oraz shoutcast, start godzina 20:00. Szczegóły poniżej.
ProX vs wh3nom

Start: 20:00

GTV: 213.239.212.245:30000

Shoutcast: http://s1.hsradio.pl:8000/listen.pls

Prowadzi: _maV

Informacje nt. meczu na ClanBase: Click!

rutt vs Snorlax
Start: 20:45
GTV: 213.239.212.245:30000
Shoutcast: http://s1.hsradio.pl:8000/listen.pls
Prowadzi: _maV

Informacje nt. meczu na ClanBase: Click!

**
**Dodam jeszcze na specjalne życzenie słuchaczy, że plugin pitchfork

do programu Winamp służy niwelowaniu opóźnień. Jest dziecinnie prosty w

obsłudze, ale jeśli macie z nim jakiekolwiek problemy, polecam

odwiedzić stronę!
Serdecznie zapraszamy!

ReF - rutt dzisiaj na antenie Radio Headshot!

wto, 08 maj 2007 16:31:01 | Autor: Mav_8217 | Inne

Po krótkiej przerwie spowodowanej długim majowym weekendem wracamy z audycjami w Radio Headshot z EuroCup XV Quake III 1v1! Dzisiaj mamy dla Państwa mecz ReF vs rutt, który rozpocznie się o godzinie 21.30 i będzie z niego shoutcast oraz GTV. Szczegóły po kliknięciu "więcej..." przy newsie.
Oto szczegóły spotkania:
rutt vs ReF

Start: 21:30

GTV: 213.239.212.245:30000

Shoutcast: http://s1.hsradio.pl:8000/listen.pls

Prowadzi: *_maV
**Informacje nt. meczu na ClanBase: *
Click!

**
Serdecznie zapraszamy!

**
**

Nowe CPMA 1.41 BETA!

nie, 06 maj 2007 10:37:01 | Autor: RauL | Quake 3 Arena

1go kwietnia w Prima Aprilisowym żarcie informowałem Was o pracach, jakie trwają nad nową wersją moda Challenge ProMode Arena. Od tego czasu minął dokładnie miesiąc i 5 dni, a wersja 1.41 staje się faktem. Spójrzmy bliżej co przygotował dla nas arQon ze swoją wesołą, promodową kompaniom. Zmiany w nowej wersji są w większości innowacyjne, co może znowu podzielić scenę na 2 fronty. Zwolenników oraz przeciwników nowego ProModa. Na pierwszy rzut oka zmiany mogą się wydawać co najmniej dziwne, i ciężko mi powiedzieć na chwilę obecną jaka była geneza ich wprowadzenia. A oto lista zmian:

• 25% zwiększony odrzut od RL
• Szybsze poruszanie sie w wodzie oraz inne zmiany dotyczące wody.
• Rail przeładowuje się 1,5 s (ostatnio 1,25 s)
• Jeżeli dystans do wroga jest większy, lub równy promieniowi LG, to obrażenia od raila wynoszą 75, jeżeli dystans jest mniejszy obrażenia mogą wynieść nawet 100 (im bliżej, tym większy DMG)!
• Drobny lifting statystyk

Należy zaznaczyć, że jest to jeszcze wersja beta, co oznacza, że powyższe zmiany nie muszą wejść wcale w życie. Aby przetestować samemu nowe ustawienia należy odpalić nowego CPMa i wydać polecenie /callvote gameplay dev, co spowoduje wczytanie nowego gameplayu.
Pobierz CPMa 1.41 BETA [bez map]
Dyskusja na naszym forum
Serwery na których możecie testować betę:
• 85.228.35.232:27963

• 213.239.188.28:27200; pass: ak47

Quake 3 Nations Cup CPMa TDM - play offs

sob, 05 maj 2007 21:36:01 | Autor: RauL | Quake 3 Arena

Za nami 12 meczów fazy grupowej Quake 3 Nations Cup CPMa TDM. Nasza reprezentacja spisuje się jak do tej pory świetnie. Ekipa DziaDa

nie oddała nawet 1 mapy. Nadszedł czas na fazę play-off. Team Poland

już w pierwszej rundzie natrafił na naszego odwiecznego rywala, ekipę Szwecji!

A oto wyniki wszystkich spotkań grupowych:

Polska [ 2 : 0 ] Niemcy
cpm18r (de) - demo | screen
ospdm5a (pl) - demo | screen

Szwecja [ 2 : 0 ] Finlandia
cpm4a (fi) - demo | screen
cpm21 (se) - demo | screen

Niemcy [ 2 : 0 ] Francja
cpm27 (de) - demo | screen
ospdm5a (fr) - demo | screen

United Kingdom [ 2 : 0 ] Finlandia
cpm27 (uk) - demo | screen
cpm21 (fi) - demo | screen

Szwecja [ 2 : 0 ] Rosja
cpm4a (se) - demo | screen
cpm18r (rus) - demo | screen

United Kingdom [ 2 : 0 ] Rosja
cpm18r (rus) - demo | screen
cpm27 (uk) - demo | screen

Polska [ 2 : 0 ] Dania
Polska wygrywa przez w/o.

Francja [ 2 : 0 ] Dania

Francja wygrywa przez w/o.

UK [ 1 : 1 ] Swecja
cpm27 (uk) - demo | screen
cpm4a (se) - demo | screen

Rosja [ 0 : 2 ] Finlandia
ospdm5a (fi) - demo | screen
cpm4a (ru) - demo | screen

Polska [ 2 : 0 ] Francja

Polska wygrywa przez w/o.

Niemcy [ 2 : 0 ] Dania

Niemcy wygrywają przez w/o.

Standing grupowy po 1 fazie:

Group A
1. Polska - 9ts. (3W) - Q
2. Niemcy - 6pts. (2W, 1L) - Q
3. Francja - 3pts. (1W, 2L)
4. Dania - 0pts. (3L)

Group B
1. United Kingdom - 7pts. (2W, 1D) - Q
2. Szwecja - 7pts. (2W, 1D) - Q
3. Finlandia - 3pts. (1W, 2L)
4. Rosja - 0pts. (3L)

**Półfinały play-off:

UK vs Niemcy
**07.05.07r. 21CET
 

Poland vs Sweden
TBA

All-Stars CPMA #2

sob, 05 maj 2007 12:05:01 | Autor: RauL | Quake 3 Arena

Po ponad rocznej przerwie nadszedł najwyższy czas, aby najlepsi

duelowcy z kraju nad Wisłą stanęli ponownie w szranki. Niebawem

startuje bowiem 2ga edycja pucharu All-Stars CPMA.

Zobaczymy w niej rzecz jasna same gwiazdy polskiego promoda, które

swoją grom zyskały sobie sławę i uznanie w całym naszym światku CPMa. Do turnieju zaproszono 8 graczy. Jako miłą wzmiankę dodam, że jest to turniej z nagrodami (dawno już takowego nie było na naszej scenie, a już na pewno nie online). Zwycięzca zgarnie słuchawki Icemat Siberia, za 2 miejsce zawodnik odtrzyma podkładkę QcK+, za 3 natomiast QcK Normal.

Zaproszeni gracze:

zoom
dziku
pod1
mess
jon4than
DziaD
sivek aka fedor
pl1
**Info:

***Timelimit:* 10

Weaponrespawn: 15 (cpm3a, cpm15) 5 (cpm1a, cpm22, cpm24)

Mapy: cpm1a, cpm3a, cpm15, cpm22, cpm24,

Drabinka: click!

HLC’07 - ku3 na pokładzie

wto, 01 maj 2007 16:19:01 | Autor: freak | Quake 3 Arena

Bez zbędnego owijania w bawełnę, bo czas goni! Tegoroczny sezon ligi Heyah Logitech Cybersport.pl - w skrócie HLC - ruszy z kopyta lada dzień.
Szczegóły poniżej.

Na dzień dzisiejszy do ligi zapisało się dokładnie 55 graczy. Na liście potencjalnych uczestników HLC figurują takie legendy jak Zik, Gad czy Matr0x. Za wczasu, upewnijcie się ponownie czy znaleźliście się wśród zawodników - lista.
Regulamin powinien ukazać się jeszcze przed końcem tygodnia, a same rozgrywki powinny ruszyć w tym miesiącu, także pucujcie swoje mychy, odkurzcie klawiatury, i zamieszkajcie przy quadzie na pro6, abyście w każdej chwili byli gotowi do pójścia w bój o 1000 zł i tonę fantów.
Najważniejsze zasady:
Format: oko w oko, 1na1.

Mod, fizyka: cpma vq3 (najnowsza wersja ma się rozumieć :)

Mapy: turniejowy standard (żadna zgaduj zgadula dla aktywnych).

Finał: 8 najlepszych wyłonionych w kwalifikacjach sieciowych przechodzi do fazy LANowej.
Zapisy otwarte są jeszcze do 1 maja, północy, lecz jeśli ktoś nie zdąży nie ma się co przejmować, istnieje możliwość dodania "ręcznego" przez jednego z adminów (w takim wypadku podaje nr. gg: 7813583).
Źródło: Cybersport.pl

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63