CPMa 1.41 już niebawem!
nie, 01 kwiecień 2007 00:28:01 | Autor: RauL | Quake 3 Arena
Całkiem nie tak dawno, bo w grudniu ubiegłego roku dostaliśmy prezent na gwiazdkę od
arQona w postaci CPMa oznaczonego numerkiem 1.40. Nic nie zapowiadało, że kolejna wersja popularnego modu Challenge ProMode Arena
ukaże się szybko, gdyż poprzednia wydawała się już dopracowana w
najdrobniejszym szczególe. A jednak! Minęły zaledwie 4 miesiące, a
arQon raczy nas kolejną wersją swojej modyfikacji! Postanowiłem zapytać samego twórcy, co było przyczyną tak nagłego releasu, którego chyba nikt się zresztą nie spodziewał.
org`RauL: Cześć arQon! Od wydania ostatniej wersji CPMa minęły zaledwie 4 miesiące? Co jest głównym powodem wydania nowej wersji? Przecież 1.40 wydaje się być dopracowany w każdym calu?
arQon: Tak, zgadza się! Szczerze mówiąc ja sam się nie spodziewałem, że tuż przed Świętami Wielkanocnymi będę musiał grzebać w kodzie CPMa i wprowadzać jakieś zmiany. Jedyną przyczyną takiego stanu rzeczy była implementacja vq3 w CPMa. Jak zapewne doskonale wiesz, CPMa to oficjalna platforma CPL 1v1 na rok 2007. Dostałem polecenie od Angela Munoza (szefa CPL) abym upodobnił bardziej moje vq3 do tego z modu OSP 1.03a, ponieważ były niewielkie niedociągnięcia, a jak wiemy CPL rozpoczyna się już niebawem, więc wszystko musiało być gotowe "na wczoraj". *Nowa wersja modu powinna być już na CH-TV
pod koniec przyszłego tygodnia. Praktycznie jest już skończona, ale
musimy jeszcze wszystko przetestować.*
Jak widzicie arQon nawet w święta ma zajęcie. A ORG jest pierwszym serwisem, który informuje Was o nadchodzącym CPMa 1.41!
Bartlomiej "Lukin" Garbiak po raz kolejny pokazał, że jest obecnie jednym z najlepszych mapperów na świecie! Mappack będzie udostępniony wraz z Quake 4 1.4 Beta 2 Patch, który ma się pojawić już niebawem.
chance czy 

Turniej FBC wkracza w decydującą fazę. Na placu boju pozostały już tylko trzy klany. Są to: oldstyle, dioxide oraz dinhz.
LuGii, fina uważanego za jedną z najlepszych "spawarek" na świecie. Polaków niestety zabrakło. Pewnie za sprawą błyskawicznie przeprowadzonych zapisów. A oto jak przedstawiła się klasyfikacja końcowa:
**2. *
pupz
*3/4. *
seever/
Fluff 

=[Y]= vs
f3 vs
NWO 0:2 (0:6) [
NWO podejmować będzie
=[Y]= [
No i dotarliśmy do półmetku zawodów. Mapa okazała się bardzo wymagająca, jeżeli chodzi o pomysłowość i kombinowanie. Jedna sztuczka mogła dać nawet ponad 3 sekundową przewagę, a różnica czasu (cpm) między miejscami 1 a 24 wynosi ponad 7 sekund! Właśnie to było powodem odpadnięcia naszego jedynego reprezentanta na vq3 -
Link do mapy - 












Chronos'a.




