ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



I Ty możesz zostać Clan Leaderem!

sob, 24 styczeń 2009 12:56:00 | Autor: [M]aniek | Quake 3 Arena


Chcesz poczuć smak władzy, pieniędzy i kobitek w formacje jpg? Jesteś urodzonym dowódcą i chciałbyś spróbować swoich sił na stanowisku kierowniczym? A może w poprzednim życiu byłeś Napoleonem i chcesz ponownie rozsławić swe imię? Jeśli tak to wychodzimy na przeciw Twym oczekiwaniom.

Załóż klan, a my pomożemy Ci znaleźć graczy. Wciel się w rolę dowódcy, zbierz armię i staw czoła złemu czarnoksiężnikowi. Uratuj dziewicę i zamieszkajcie w  drewnianej chatce na dm6. Tylko teraz, za darmo i po promocyjnej cenie 0zł.
Napisz maila do szefa wszystkich szefów, czyli do mnie, na adres .... W swoim liście opisz kim jesteś i co ludzkość Ci zawdzięcza. Masz kłopoty w pracy? A może żona notorycznie okłada Cię patelnią i wstydzisz się o tym powiedzieć? Ja Cię wysłucham! Ewentualnie możesz też wspomnieć o tym, jakich graczy szukasz (jaki ma być ich poziom) oraz w której lidze widzisz swój przyszły klan. Wspomnij też jaka jest nazwa klanu i czy posiadacie już jakichś członków. A może klan ma już sponsora z branży tekstylnej i każdy nowoprzyjęty dostanie wełniane gacie? Jednym słowem piszta co chceta!

WSKAZÓWKA: Dobrym sposobem na szybkie pozyskanie nowych graczy jest udawanie dziewczyny!

W jaki sposób pomożemy Ci w załozeniu klanu?

  1. Napiszemy osobnego newsa, o każdym klanie, który będzie poszukiwał graczy.

  2. Pomożemy w załozeniu strony klanowej.

  3. Będziemy służyć radą w każdej sprawie.

Jak to jest być Clan Leaderem?
Z pamiętnika anonimowego klanowicza:
Drogi pamiętniczku. Dzisiejszy wieczór spędziłem siedząc w kącie i płacząc. Maniek znowu na mnie nakrzyczał. Nie wiem już co mam robić, koledzy z klanu są dla mnie jak rodzina. Wszyscy wspólnie ciągniemy jarzmo ucisku ze strony [H]itlera (tak go nazywamy gdy nie słucha). Dziś znowu się zważyłem, mam już tylko 45kg, Maniek mówi, że jedzenie jest dla słabeuszy. Kończę, bo właśnie zaczynamy grę, a spóźnienia nie są tolerowane. Buziaczki.

Drugi półfinał R3spect 4v4 Cup

czw, 22 styczeń 2009 14:20:01 | Autor: Xsi | Inne

Już dzisiaj wieczorem o godzinie 21:00 odbędzie się spotkanie półfinałowe, w ramach czeskiego turnieju R3spect 4v4 Cup. Pojedynek ten jest o tyle ważny, iż ujrzymy w nim przedstawicieli naszego podwórka, mianowicie Team Poland. Ich przeciwnikami natomiast będzie jeden z czołowych obecnie klanów TDM w europie Satan’s Proxies. Całość zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż obydwie drużyny posiadają w swoich składach graczy z niebywałymi umiejętnościami. Przypomnijmy, iż na zwycięzców spotkania czeka już w finale WB dominująca ostatnimi czasy drużyna miel.
Najważniejsze informacje:

Data i czas: 22.01.2009, 21:00 CET
GTV: 193.19.177.35:27970**

Drabinka:** Click **

Wyniki


**
Team Poland - vs - Satan's Proxies
DM14 - 90 : 81

DM7 - 268 : 251

**


**

Polish Divisions - reaktywacja sceny TDM

nie, 18 styczeń 2009 14:54:01 | Autor: aiken | Quake 3 Arena

Prawie rok minął już od czasu ostatniej edycji Polish Divisions i nadszedł czas ogłosić kolejną. Będzie to już 6 liga spod znaku PD, lecz tym razem wracamy do korzeni, czyli podziału na dywizje. Wrzucanie wszystkich drużyn do jednego worka zabija scenę, zniechęcając drużyny, którym daleko jeszcze do najlepszych.
Uwaga: w celu szukania klanu lub ludzi do klanu odsyłam na ogólne forum klanowe. Jest to najodpowiedniejsze miejsce do ogłaszania się w tej kwestii.

Dodatkowo zachęcamy teamy z innych trybów Q3 do spróbowania zabawy w TDM i gwarantujemy, że nie rzucimy Was w ręce najbardziej doświadczonych drużyn. Wstępnie zakładamy podział na 3 dywizje, jednak ostateczny podział będzie można ustalić dopiero po zakończeniu zapisów:

  • Division 1 - czołówka polskiego TDM

  • Division 2 - średniej klasy teamy TDM + mocne teamy z innych trybów (jeśli zechcą)

  • Division 3 - głównie teamy z innych trybów + słabsze teamy TDM

Jak widzicie podział jest bardzo oględny, a finalnie przydział każdego klanu do dywizji będzie rozpatrywany indywidualnie. Zapisy do ligi ruszą prawdopodobnie na początku lutego wraz z otwarciem strony PD, natomiast start planowany jest na drugą połowę lutego, aby dać czas drużynom na zorganizowanie się.

Jeśli myśleliście kiedyś o reaktywacji swojego starego teamu lub założeniu nowego, to jest to najlepszy moment. Nowi klan leaderzy mile widziani, bo chętnych do gry na pewno nie brakuje.

ESWC 09: Quake 3 Arena oficjalną platformą

sob, 17 styczeń 2009 00:38:01 | Autor: _Vh | Quake 3 Arena


We wrześniu 2008 roku organizatorzy ESWC opublikowali wstępną listę obowiązujących gier, na której znalazł się Quake 3 Arena z zastrzeżeniem ewentualnej zmiany na Quake Live. Ku uciesze wielu, zdecydowano ostatecznie o pozostaniu przy starym i sprawdzonym tytule.

*Podstawowe informacje:
*
Wersja gry: 1.32

Tryb: CPMA 1.46 with VQ3 gameplay

Mapy: pro-q3tourney4, pro-q3dm6, ztn3tourney1, hub3-aeroq3, pro-nodm9

Regulamin*
Jako obrońca tytułu wystąpi zeszłoroczny tryumfator, Alex “Cypher” Yanushevski. Drugim graczem mającym pewne miejsce w finale jest zwycięzca ESWC Master w Atenach, Shane “Rapha” Hendrixson.

Polskie eliminacje odbędą się 9-10 maja w Poznaniu, będziemy informować o rozwoju sytuacji.

*Ani słowa o xerpie.

RA3 - wersja 1.80

pią, 16 styczeń 2009 19:52:01 | Autor: MateoMartinezz | Quake 3 Arena

Świat amatorów skakania na rakietach ujrzał dzisiaj nową wersję swojego modu - RA3 - oznaczoną numerkiem 1.80

Najnowsza wersja modyfikacji wnosi kilka poprawek i usprawnień, a w szczególności:
• wsparcie dla coach'a
• system Picture in Picture (multiscreen)
• poprawki w mapach
Wersja 1.80 ma jednak kilka aspektów, które nie do końca będą cieszyć.  Po pierwsze zmieniły się foldery docelowe dla instalacji modyfikacji - należy stworzyć kopię katalogu baseq3. Ponadto gra bazuje na ioquake3, czyli nie dotyczy jej licencja GPL.  Ma to dośc spory wpływ na netcode gry i już teraz pojawiają się pierwsze głosy niezadowolenia na forum RA3 w kwestii wprowadzonej wersji.  Tym nie mniej zapraszam do testowania, bo warto mieć swoje zdanie.
http://ra3.raplanet.com/files/ra3180.zip.torrent
http://lowje.free.fr/Q/ra3/
http://files.filefront.com/ra3180zip/;12975296;/fileinfo.html
Lista serwerów z nową modyfikacją poniżej:
 85.25.150.195:28000

 62.141.59.53:27960

 212.40.171.7:27960

 85.25.150.195:27960

 85.25.150.195:27961

 88.191.76.125:27960
EDIT: Dzięki pomocy AL|ENA jest plaster na problem zapisywania cfg w niewłaściwym katalogu - here it is:
Uwaga: Standardowa ścieżka zapisu cfg to %APPDATA%Quake3. Aby cieszyć się zapisywaniem swojego cfg w normalnej scieżce 'arena'  należy ściągnąć ten oto plik: _RA3.zip i odpakowac do miejsca gdzie jest plik ra3.exe i uruchamiać poprzez _RA3.bat. Pamiętajcie, że ścieżka do pliku ra3.exe NIE MOŻE ZAWIERAĆ SPACJI ze względy na bug w ra3.exe
Szybki link do pliku --> http://www.quake.net.pl/?page=download&kat=6&run=det&fid=10709

Turniej CA 1v1

wto, 13 styczeń 2009 13:56:01 | Autor: yac | Inne

W sobotnie popołudnie jeden z zawodników

klanu s2k ogłosił graczom trybu Clan Arena dobrą nowinę - z

początkiem następnego tygodnia wystartuje puchar 1v1 pod wdzięcznie

brzmiącą nazwą "Puchar dziurawego misia". Jakkolwiek nie interesuje nas

geneza tej nazwy mogąca mieć podłoże w traumatycznych przeżyciach z

dzieciństwa, tak wartałoby przybliżyć informacje związane z samym

turniejem:

Zapisy trwają do 17 stycznia

  • żeby wziąć udział w turnieju, wystarczy zapostować w tym temacie na

forum klanu s2k - kliknij tutaj

Wszystkie niezbędne informacje związane z turniejem znajdziecie tu - kliknij tutaj

Gemi nagród nie przewiduje, ale nie będzie miał nic przeciwko jeśli

zgłosi się jakiś sposnor - czego serdecznie mu życzymy. Do turnieju

mogą zapisać się także ludzie spoza sceny CA, by sprawdzić swoje

możliwości - wszak to tryb 1v1 i doświadczenie wyniesnione z innych

platofm może być przydatne w zaskoczeniu przeciwnika. Serdecznie

zapraszamy do zabawy - nie zapomnijcie o dwóch rolkach taśmy klejącej.

Turniej od eSpmanii ?

sob, 10 styczeń 2009 22:25:01 | Autor: xar | Inne

Ostatnimi dniami scena Quake Live żyje pełnym życiem, a co

ważniejsze jest więcej turniejów w ową gierkę. Dlatego też redaktor drużyny

Frag eXecutors oraz założyciel serwisu espmania.pl – Radosław „FOMFNY” Szczęsny

– chcę zorganizować turniej tylko dla polskich graczy. Prawdopodobnie będą w

nim do wygrania cenne nagrody.

Pozostaje tylko jedno. Aby turniej mógł dojść do skutku,

nasza gra musi zająć pierwsze miejsce w ankiecie na stronie www.espmania.pl. Więc nie pozostaje nic

innego jak wchodzić na nią i oddać głos na QuakeLive. Więcej informacji na temat owego turnieju, zostaną podane tuż po zakończeniu ankiety.

Razer Mamba - mysz kompletna?

pią, 09 styczeń 2009 17:54:01 | Autor: Kici | Inne

Razer nie próżnuje podczas tegorocznych targów CES. Jedną z zaprezentowanych nowości jest nowa mysz dla graczy o pieszczotliwej nazwie Mamba. Została ona oparta na nowym sensorze laserowym 3,5G potrafiącym pracować z rozdzielczością 5600DPI przy szybkości próbkowania 1ms. Nowością jest możliwość dołączenia do myszy kabla, co zaspokoi potrzeby również osób niezbyt przychylnie patrzących na rozwiązania bezprzewodowe. W urządzenie wbudowano własną pamięć określaną jako Razer Synapse, w której przechowywane są informacje o profilach graczy, konfiguracja przycisków makro, itp. Komfort użytkowania ma stać – jak to u Razera - na bardzo wysokim poziomie. Zresztą dobrze znany profil myszy powinien być gwarantem ergonomii. Bateria według producenta wystarczy na pracę od 14 do 72 godzin, w zależności obciążenia. Cena myszy ma wynieść słone 130 USD, jednak wszystko wskazuje na to, że znajdzie się sporo osób których ta kwota nie odstraszy.     
Źródło newsa: FrazPC                             

#CPM.NATIONS CUP

czw, 08 styczeń 2009 12:00:01 | Autor: guhard | Quake 3 Arena

Jak zwykle po nowym roku niektórym ze sceny promode'a przychodzą do

głowy różne ciekawe pomysły. W zeszłym roku svr zorganizował [Winter

Shivers](svr.noobs-anonymous.net/?sid=24), a w tym roku http://quake.net.pl/htmlarea/uploaded/flagi/se.gifblaze i http://quake.net.pl/htmlarea/uploaded/flagi/es.gifDeath

organizują nam CPM TDM Nations Cup. Osobiście jestem zaskoczony tym, że

znalazło się aż sześnaście reprezentacji, które są chętne do gry. Z

naszej wspaniałej ojczyzny zgłosiliśmy dwie drużyny. Ich kapitanami

jesteśmy ja i raul. Co do składu naszej reprezentacji to jeszcze trwają

tak zwane rozmowy z gracza o tym kto jest w stanie znaleźć sobie

czas na trening.

Zaproponowani gracze do składu A (by raul):

• pod1

• zoom

• pejn

• drc

• vafel

• v3rb

• BSR

• WAP

• dziad (set) - zaproszony

• b4rt

W najbliższą niedziele o godzinie 20 odbędzie się wstępny trening owych graczy aby wyłonić podstawową czwórkę graczy + dwóch graczy rezerwowych. Ci z tych którzy nie wejdą do składu A prawdopodobnie trafią do składu B, który zostanie uzupełniony kolejnymi graczami z listy:

• szfx

• scoti

• jon4th4n

• vandal

• guhard

• mess

• loki - zaproszony

• vicek

• afghan

• bomba
Na naszym blogu esportowym możecie obczaić dyskusję na temat reprezentacji
LINK

Puchar Narodów Q3 TDM - pierwszy tydzień.

śro, 07 styczeń 2009 19:42:01 | Autor: nergal | Quake 3 Arena

Pierwsze spotkania już dziś. Choć nie zobaczymy w nich faworytów całego turnieju, można będzie zobaczyć jak zaprocentowały częste treningi Niemców i zawsze grających taktycznie Ukraińców. Jutro bardziej wyrównane widowisko Rosja kontra Austria, inaczej można powiedzieć pojedynek duelowców k1llmas & Question vs noctis & UwU. W niedziele odbędą się aż 4 mecze. Na pewno wszystkich ciekawi postawa np. Holandii w której składzie są w większości gracze słynący z rozgrywek CTF, przed nimi dość mało wymagający przeciwnik Hiszpania. Pewniakiem do zwycięstwa w kolejnym meczu są Czechy, pozostałe nie mają mocnych faworytów, tym bardziej mogą ciekawić, choć nie muszą stać na wysokim poziomie.

Do tej edycji zapisało się 20 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy dlatego każdy team będzie w którymś tygodniu pauzować. W tym tygodniu obok Polski wolne ma: Wielka Brytania, Francja, Szwecja. Drużyna z Belgii wykorzystała już swoją wildcard, jej spotkanie przeniesione zostało na inny tydzień.

Terminarz na pierwszy tydzień


Środa:
Niemcy vs Islandia

godzina 20:00
q3dm14 153:141

ospdm5 112:95
Ukraina vs Chorwacja

godzina 20:00
q3dm6 148:130

q3dm7 179:100

Czwartek:
Rosja vs Austria

godzina 19:00
w/o dla Austrii (w drużynie rosyjskiej wykryto czitera)

Niedziela:
Holandia vs Hiszpania

godzina 19:00
Białoruś vs Słowenia

godzina 19:00
Dania vs Czechy
godzina 20:00
Węgry vs Słowacja

godzina 20:30

GTV: 147.32.30.24:27970
Na kanale #qqc.scores będzie można obserwować wyniki na żywo.

Grupy


Grupa A:
Polska

Węgry

Słowacja

Holandia

Hiszpania

Grupa B:
Szwecja

Belgia

Czechy

Serbia

Dania

GrupaC:
Francja

Niemcy

Białoruś

Islandia

Słowenia

Grupa D:
Anglia

Rosja

Ukraina

Austria

Chorwacja


Jak widać Polska ciężkich przeciwników nie wylosowała, dopiero w playoffach będzie można sprawdzić poziom przygotowania naszych rodaków.

Skład Team Poland

Thrawn (Czarne Pantery) - kapitan
mcz (Dinhz) - coach
inz4h (Czarne Pantery)

kertaL (Dinhz)

sch (W dupe hej)

tox1c (W dupe hej)

uksz (Dinhz)

v3rb (Czarne Pantery)

zik (MiEL-GAMiNG)


Link do strony turnieju.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63