ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



RA3 Nations Cup - grupy rozlosowane!

nie, 13 styczeń 2008 19:51:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Rozgrywki nacji w RA3 zbliżają się wielkimi krokami! Niedawno informowaliśmy Was o ogłoszeniu składu Team Poland,

a już wczoraj dowiedzieliśmy się z kim nasi zagrają w grupach. Na

stronie Clanbase pojawiły się rozpiski rozlosowanych grup (A i B). W

losowaniu wzięło udział 10 teamów z Europy: Polska, Finlandia, Szwecja, Niemcy, Francja, Hiszpania, Holandia, Czechy, Belgia, Austria.

Łatwo przeliczyć, że w każdej z grup będzie rywalizować 5 teamów. Trzy

najlepsze reprezentacje w grupie awansują do play-off'ów.
Polacy trafili do grupy wraz z faworytami - Szwecją oraz dobrze grającą Francją. O pozostałych rywalach niewiele można powiedzieć, ponieważ w ostatnim Open Cupie, najbardziej wyróżniały się klany ze Szwecji, Francji i Niemiec...
Poniżej tabele:

Gr. A

Gr. B

Dodam na koniec, że rozgrywki zaczynają się z dniem 21 stycznia 2008 (oby oczko przyniosło szczęście i brak walkowerów). Organizatorzy zarządzili aby wszystkie mecze zaplanować przed 20 stycznia w celu uniknięcia poślizgów w przyszłych kolejkach. Spotkania grupowe będą rozgrywane w systemie Best of Three, w Play-Off's zmieni się to na Best of Five.
Do boju Polsko!

I "Quake 4" może być ładny

nie, 13 styczeń 2008 19:07:01 | Autor: Lukin | Quake 4

Dużo było narzekania na brzydotę "Quake'a 4", na brak klimatu, na plastikowe tekstury, etc. Cała winą za ten stan rzeczy obarczono silnik "Dooma 3". Czy słusznie? Nie do końca, czego dowodzą amatorzy robienia map, modeli i modów.

Ostatnio furorę zrobił Method, publikując ten oto poziom. To przede wszystkim nowe tekstury nadały "Q4" zupełnie nowy klimat. A co dopiero powiedzieć o tym? Tak, tak, to ten sam "plastikowy silnik D3". Więcej obrazków z tej i podobnych map można znaleźć tutaj.

Zastanawialiście się może kiedyś jak wyglądałby któryś ze świetnych modeli z "Q3" przeniesiony (przez profesjonalistę) do "Q4"? Oto odpowiedź: Patriot w nowym otoczeniu, autorstwa Piora.

Na koniec dodam jeszcze, że zarówno Pior jak i Method znaleźli pracę w branży gier. Ten drugi nie byle gdzie bo w... Id Software. Będzie tworzył mapki do "Quake Live". Ciekawe czy zobaczymy w tej grze mapy w podobnych klimatach jak te powyżej. Szkoda jedynie, że nad samym "Quake'iem 4" nie pracowali ludzie o podobnym talencie.

"Thanks for Quake"

sob, 12 styczeń 2008 21:26:01 | Autor: Xsi | Inne

Pewien gracz o nicku badman postanowił zrealizować film, który będzie swoistym trybutem dla twórców Quake’a 3. Thanks for Quake

ma być produkcją wysokiej jakości, zarówno pod względem edycji jak i

zawartości. Na pewno zobaczymy w nim większość kultowych akcji z

udziałem największych sław, ale to nie wszystko. Twórca filmu wychodzi

z prośbą do wszystkich graczy o przysyłanie swoich akcji. Mogą to być wszelkiego rodzaju fragi, quadruny lub tricki. Nie ma także ograniczeń co do modyfikacji, na których zostały osiągnięte. Badman prosi jedynie o przesłanie wraz z demem, pliku tekstowego z zapisaną nazwą moda, jego wersją (na której stworzono demo) oraz określonego czasu, w którym akcja się rozegrała.

Dema należy wysyłać pod adres: [email protected] do 22 Stycznia. Więcej informacji uzyskać możemy poprzez IRC, na kanale #thxforquake w sieci QuakeNet.

Źródło: ESReality

Lecho spogląda z powrotem w rok 2007

sob, 12 styczeń 2008 20:39:01 | Autor: freak | Inne

Serwis PGSPokerStrategy.com zmusił swoich redaktorów do skompilowania podsumowań roku 2007 na trzech najważniejszych platformach turniejowych. Jedną z nich jest Quake 3i4 (nie 3/4, słownie: trzy czwarte Quake'a). Co do redaktora, padło na lecha, Łukasza Leśniewskiego. Lepszej rekomendacji nie można znaleźć. Najważniejsze wydarzenia z przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy posegregowane zostały wg. chronologicznej kolejności, dzięki czemu lektura staje się prosta nawet dla umysłu niedorozwiniętego piwoszqa.
Podsumowanie roku: Quake III & IV @ PGSPokerStrategy.com

 

DEMKA DEMKA DEMKA!!!

sob, 12 styczeń 2008 19:45:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Pamiętacie hamburgerowy turniej 1v1? Tak, chance, walter, griffin i inne gwiazdy amerykańskiej sceny. Można powiedzieć o każdym jednostkowo "znany AMERYKAN".

Ostatnio jest to modne określenie w światku esportowym... Turniej

skończył się parę dni temu, ale nigdzie nie podano oficjalnych wyników

wraz ze sprawozdaniem z turnieju. Wiemy tylko z drabinki, że jego zwycięzcą został nieoczekiwanie kgb

(pamiętacie jakie bęcki dostał od LeXeR'a na Qcon 2002? Pewnie nie, bo

nie mogę nigdzie znaleźć demka z tego pojedynku), pokonując w finale chance'a. Na ESReality pojawiły się 3 pliki z nagraniami z tegoż eventu. Kilka pozycji jest tzw. MUST SEE, więc z racji niewielkiej ich ilości, zapraszam do ściągania i oglądania, co sam zaraz poczynię...:
* chance vs griffin
* kgb vs walter
* griffin vs chance dm13 (gtv demo)
Mile widziane opinie w komentarzach, które demka warto ściągać.

ORG: Zmiany

sob, 12 styczeń 2008 12:12:01 | Autor: move | Inne

Wiadomość głównie dla niezarejestrowanych użytkowników ORG'a: Od dzisiaj macie możliwość przeglądania na stronie głównej (bezpośrednio po załadowaniu strony) aż 15 newsów! W porównaniu do ostatniej ilości - 6 - jest to prawie 3x wyższa wartość. Zwiększyliśmy ją, ponieważ nasi redaktorzy dostali wścieklizny... Piszą średnio od 3 do 12 newsów dziennie, co powoduje, że wiele ciekawych informacji zwyczajnie ucieka Waszej uwadze. Zmiana nieznacznie wpłynęła na czas otwierania strony - ładuje się kilka setnych sekundy wolniej. Za utrudnienia - PRZEPRASZAMY :D
Informuję również zarejestrowanych użytkowników, że w panelu głównym o nazwie "Twój Profil", sami możecie ustalać sobie ilość wyświetlanych newsów na jednej stronie, jak i ilość postów na naszym FORUM. Jest tam również wiele innych ciekawych opcji, które z pewnością się Wam przydadzą. Jeśli nie jesteś zarejestrowany, a chciałbyś zobaczyć jakie możliwości masz będąc użytkownikiem ORG'a, nie zwlekaj - zarejestruj się!

Quake 4 CTF Nation Cup!

pią, 11 styczeń 2008 18:49:01 | Autor: Xsi | Inne

Jak dobrze wiemy ClanBase coraz mniej ochoczo organizuje Nations Cup z udziałem gier spod znaku Quake’a. Obecne rozgrywki TDM i CTF w Q3 zostały zorganizowane jedynie na wyraźne życzenie graczy. Natomiast, jeżeli chodzi o młodszego brata naszej ukochanej platformy, to nie doczekał się on nigdy rozgrywek CTF rangi NC, dlatego też z propozycją organizacji wyszli gracze z #quake4.eu. Aby zapisać drużynę należy do 11 lutego zgłosić się do panów: XyCys lub lowje poprzez kanał IRC (#quake4.eu) albo pisząc maila na jeden z poniższych adresów:
*

[email protected]

[email protected]

Przy zgłoszeniu należy podać: narodowość, skład drużyny, kanał IRC oraz nick kapitana.
Więcej informacji uzyskac możemy na oficjalnej stronie.

Źródło: www.esreality.com

Nations Cup - losowanie grup

pią, 11 styczeń 2008 13:42:01 | Autor: THRAWN | Inne

Już w ten nadchodzący poniedziałek o godzinie 20:00 rozpocznie się oficjalne losowanie grup - NA ŻYWO prosto ze studia PG24 (czeska internetowa telewizja gamingowa). Wiemy już, że w Q3 jak i w Q4 będzie podział na 4 grupy. Kto wyląduje w grupie z Polską? O tym przekonamy się czternastego stycznia, zatem warto by było przypomnieć kogo mamy już na liście zapisanych:

Quake 3 Arena

Mod: CPMA (najnowszy)z vq3

Mapy: pro-q3dm6, q3dm7, q3dm14tmp, cpm4, osp5, osp6

Lista zapisanych (18 teamów, 15 narodowości):
*
Czechy A - Legie, Smasher, Shebin, eJo, mison, dloob + Hawr1x

  • Czechy TA - xOcht, Krysa, wendy, tyfloi, flouty, yenda + sts

  • Słowacja - jocko, dufo, mato, vsh, michio, pqb, msth, flyster

  • Polska - Thrawn, v3rb, zik, uksz, inz4h, fur1, eQuador, ProX, rutt + mcz

  • Niemcy – Bullitt [skład nieznany]

  • Chorwacja- dzlx, drakan, asdfasf, hyper, bloodlike, pivo, god

  • Serbia - zeroql, sergio, raven, snaga + niko

  • Rosja A - Frozen, Snorlax, Sapego, Genocid, Shad2y, Mikes, Cooller

  • Rosja B - Makaveli, Evil, Hamz, noBap, Jibo, Keane

  • Węgry A - dash, Gzor, Gandhi, Wood, Zlt, S7ry, devil, mdn

  • Węgry B - Reag3nS',SpryL3,ror,kroy,zolee,Me'RgeS,IspAH + DarkOmen

  • Ukraina – Extreme [skład nieznany]

  • Włochy - Itaka, polterizer, fatman, cdv, noxene, eXp

  • Francja – unity [skład nieznany]

  • Szwecja - rajje, mow, spart1e, neon, sLONKEN, sajruz, Dibbe, Ironbyte

  • Finlandia - Danskie - Lugia, Pada, Juma, ovo, ouzo + varma*

  • Wielka Brytania - Disrepute, Deus, ddk, dor, Aaron, aevans, vor

  • Stany Zjednoczone - Drad1k [skład nieznany]

Quake 4

Mod: Q4MAX 0.80

Mapy: Sandstorm, Better Than Nothing, Bloodwork,Over The Edge, Fragging Yard
*
***Czechy* - Hawr1x, Manning, Lahire, rmng, Walpeer**

  • Słowacja - mafian, jocko, msth, kiwwiaq, dufo, michio, zy0, rindo

  • Węgry - Br4z1L, DarkOmen, devil, dash, gab1ka, Xeon Slovenia - yuka

  • Niemcy - Bullitt

  • Włochy - AnDy, $kyn3t, Maver1k, Aireth, Amoz, Messiah, Spartano, Fl4sh

  • Francja - syn, Falcuma, Madjar, Tetsu0, linkin

  • Hollandia - drk, geo, draven, weird

  • Szwecja - nite, bl4jnd, ani, doj, eagle + Krz*

  • Finlandia - Marxmen, Epiotic, Danskie, Varg, Isu

  • Wielka Brytania - yardy

  • Stany Zjednoczone - Drad1k

Będziemy mieli okazje podziwiać gwiazdy scen różnych krajów, takich jak: Cooller, Jibo, Mikes, Evil, ProZac (sajruz), Spart1e, Dibbe, Ironbyte, bloodlike, Lugia, Krysa, polterizer, Jacko, zik, uksz, v3rb, dash, Gzor, Deus, ddk, vor, Extreme, Shadow, unity, l1nkin, draven. Jestem pewny, że zapowiada się gorący Rok.
Źródło: www.quake.cz/NationsCup

Clan Ranking 2007 ExcessivePlus

pią, 11 styczeń 2008 01:41:01 | Autor: Furiat | Quake 3 Arena


Dnia 07.01.2008 ukazała się końcowa tabela światowej ligi ExcessivePlus Ranking, dzięki której wiadomo już kto został mistrzem sezonu 2007. Na pewno był to ciężki rok pełen wzlotów i upadków dla wielu klanów.

Wyniki w trybach CTF, FT, TDM oraz TOTAL, przedstawiają się w następująco
Capture The Flag:
*
:

  • :

  • :

  • 4 miejsce:

  • 5 miejsce:

  • 6 miejsce:

  • 7 miejsce:

  • 8 miejsce:

  • 9 miejsce:

  • 10 miejsce:

Freeze Tag:
*
:

  • :

  • :

  • 4 miejsce:

  • 5 miejsce:

  • 6 miejsce:

  • 7 miejsce:

  • 8 miejsce:

  • 9 miejsce:

  • 10 miejsce:

Team DeathMatch:
*
:

  • :

  • :

  • 4 miejsce:

  • 5 miejsce:

  • 6 miejsce:

  • 7 miejsce:

  • 8 miejsce:

  • 9 miejsce:

  • 10 miejsce:

TOTAL RANKING 2007:
*
:

  • :

  • :

  • 4 miejsce:

  • 5 miejsce:

  • 6 miejsce:

  • 7 miejsce:

  • 8 miejsce:

  • 9 miejsce:

  • 10 miejsce:

W całej lidze wzięły udział 53 najlepsze klany z całego świata. Mamy powód do dumy, ponieważ w pierwszej trójce zostały sklasyfikowane 2 polskie klany, natomiast w pierwszej dziesiątce aż 5! Miejmy nadzieję, że rok 2008 przyniesie jeszcze lepsze wyniki!

IS tournament 1v1 Dm17 Railonly

czw, 10 styczeń 2008 22:04:01 | Autor: olek | Quake 3 Arena

Zapisy do turnieju IS tournament 1v1 Dm17 Railonly oraz uzupełnianie guidów i danych kontaktowych dobiegły końca. Rozlosowano grupy, którym możemy się przyjrzeć w rozwinięciu newsa. Z dniem jutrzejszym startuje pierwsza runda rozgrywek. Można zatem powiedzieć, że po chwilowym zastoju, turniej rusza z kopyta. Trzymajcie się foteli, odrzut może być mocny ;)
Nie sposób nie docenić zaangażowania k!nga, który przygotował i przeprowadził losowanie grup, a także ambitnie zaangażował się w organizację turnieju! Oby tak dalej. Pięciu graczy nie zdążyło uzupełnić danych niezbędnych do uczestnictwa w turnieju. Liczba grup zatem uległa zmniejszeniu o jedną :) Wyniki losowania widzimy poniżej:

LP

Grupa A

Grupa B

1

w1n0

Robal

2

xRay_

Rav3n

3

Dadzio

intrus.

4

SuperStefan

Hades

5

Savv

sa!n

LP

Grupa C

Grupa D

1

sid

**BorY (Brat

Kubica)**

2

sh@rkey*

**Rem

aka SadBoy**

3

tyrael

AG4Ta

4

Vertical

hyper

5

oi!

Davix

LP

Grupa E

Grupa F

1

**Kubica (Brat

BorY)**

k!ng

2

klr

Paczek

3

kolin

zgredo

4

czeczen

Terminal

5

linux

kolka

LP

Grupa G

Grupa H

1

Wlatca

cam!kaze

2

olek

**
Rymwid**

3

bako

Accrun

4

.dot.

mart

5

i_hate_q3

anomal

Ciężko wskazać tak zwaną grupę śmierci jednak najciekawszą wydaje się grupa D i H. Emocji z pewnością nie zabraknie i już niedługo będziemy mogli się przekonać, którzy z zawodników sumiennie przygotowali się do gry, zapewniając nam widowiskowe fragi i efektowne akcje! Przed nami 10 kolejek grupowych, a po nich play offy! Do tego czasu, na pewno nie jeden raz napiszemy o railowych zmaganiach!
Terminarz spotkań i klasyfikacja graczy znajduje się na tymczasowej stronie organizacyjnej pod tym adresem!

Uwaga railerzy! Pojawiła się koncepcja stworzenia pierwszego frag-movie ze sceny insta e+! W związku z tym, gracze proszeni są o nagrywanie dem ze swoich meczów! Najciekawsze akcje doczekają się upamiętnienia w filmie! :)

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63