ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Dream come to.. final

sob, 06 styczeń 2007 19:33:01 | Autor: freak | Quake 4

Pierwszy czwartek roku pańskiego 2007, nad wzgórzami w północnej części

gór kaukaskich zbiera się z wolna burza, wojska Chińskiej Republiki

Ludowej wkraczają na landy od wieków zamieszkałe przez dzielnych

górali. Wkrótce rozegra się kolejna bitwa decydująca o losach świata...

My tymczasem byczyliśmy się przed domowymi maszynkami

niekoniecznie-do-liczenia, zajadając czipsy, i popijając je z wolna, w

zależności od gustu coca-colą lub browarem śledząc na żywo wyniki

zapodawane przez scorebota. TBA ponownie wymiatał wszystkich w fazie

grupowej, a część z nas rozpierdzielona na krzesłach oczekiwała

niecierpliwie na rezultaty jedynego naszego reprezentanta w turnieju

4q4.

Wobec tajemniczej absencji Czeola aka Czyściocha, znanego bardziej jako

Cs3^, nie sposób się było pozbyć przeświadczenia, że tego turnieju

żaden Polak raczej nie wygra. Prędko można było jednakże zmienić to

zdanie spoglądając na następujące jedno po drugim zwycięstwa. Kim był

ów gracz, który po drodze do finału dał radę Stripy'emu, Odiumowi i paru innym przeciwnikom?

 

Jego dane osobowe lepiej wbić sobie

raz na zawsze do łba. Michał Bober, 23-letni mieszkaniec Poznania,

zawodnik Quake'a 4, na turniejach zdobywa przeważnie miejsca w top 8 (mimo to w rankingu duelowym Lecha nie kwalifikował się nawet do pierwszej 10), członek klanu Fear Factory nie posiadającego strony klanowej, prywatnie sympatyczny młody człowiek ze śmiesznie odstającymi uszami - to właśnie DreamCatcher.

W dramatycznych chwilach, gdy armia

czerwona XXI wieku usadowiła się ze swoim niszczycielskim arsenałem,

dało usłyszeć się niesamowity huk pocisku! Dream tymczasem raptownie

zamachnął dłonią przed twarzą.. nie, nie to żeby chciał się uchronić

przed czymś. Po prostu ziewając wniebogłosy postanowił wziąć udział w turnieju

on-line 4q4 organizowanym - nie do końca regularnie - przez żabojadów.

20:00 czasu środkowo europejskiego. Inwazja gdzieś w Azji trwa nadal.

Mniejsza o losy świata. Dream bez problemów rozprawia się ze wszystkimi

w swojej grupie. Przerabia na 0 kolejno Stripy'ego (18 do 4, okej), niszczy lowiego 36 do 6 (seksowny wynik, ah!) i mści się za potop

Odiumowi (14 do 6.. he.. he.. he..). Wychodzi z fazy grupowej. Chwila

przerwy na otrzeźwienia i dalej jazda, rozpędzony niczym byk powala

dozo "tego z reason gaming & ESWC top3 swojego kraju" 2 do jaja.

Słodko, w rzeczy samej. No i w końcu dochodzi. W półfinale spotyka go

przeprawa z pozoru nie do przejścia dla tylko "dobrego gracza" w

postaci Xeona. Stary wyjadacz scenowy jednak tym razem nie domógł i poległ 2 do 1 w mapach.

Finał to miejsce w którym brak czasu na zbędną zabawę w chowanego. Triumfator ostatniego Opencupa Premier League czyli Geo we własnej osobie. Demon wcielony i tak dalej. Złe moce nie pozwalają naszemu dzielnemu ryczerzowi na zwycięstwo i oto końcowy rezultat walki dobra ze złem: Drimkaczer vs geo, dwa - zero =( A świat opanowali Chińczycy z Jibo na czele. Gratulacje jak najbardziej się należą, czy się whinuje czy też nie.

Finał: Geo vs Dream - 2:0 - (demka - klik!)

27:19 @ Phrantic
20:10 @ Galang

Ostateczna klasyfikacja:

- Geo

- ! Dream - falcuma / Xeon

Tym samym srebrny wirtualny pucharek ląduje w rękach Polaka. Możesz być

z siebie dumny Michale, ja bym na Twoim miejscu chyba przeprowadził

wywiad ze sobą ;)

Quake: The Story of 2006

sob, 06 styczeń 2007 11:55:01 | Autor: Mav_8217 | Inne

Autorem w/w arta jest doświadczony amerykański felietonista Russ "megablaz0r" Grimm. Nie znajdziemy w nim żadnych nowinek, oskarżeń, ani nowych idei czy propozycji w stylu "co zrobić, żeby uczynić nasz gaming lepszym", ale za to bardzo przyjemnie poczytać i powspominać wszystkie najważniejsze wydarzenia minionego roku.

Chcecie jeszcze raz przypomnieć sobie uczucia, które przeżywaliście, kiedy śledziliście z niecierpliwością wyniki z finałów WSVG? Pamiętacie, kiedy na ustach mieliście nicki polskich zawodników, którym udało się wziąć udział w turniejach za granicą? Co się stało w tym roku z CPL'em?
Lwia część felietonu jest oczywiście poświęcona Quake'owi IV, który w największych turniejach świata na przestrzeni roku oczywiście wyparł swojego młodszczego brata. Jednak mimo to, chyba każdy znajdzie tam coś, co go zainteresuje, a już na pewno nie da zapomnieć tego, jakże ciekawego roku!
Tak więc, zapraszam do czytania:

Quake: The Story of 2006 @ GamingJunky

Quake3 Demo Smoother

pią, 05 styczeń 2007 17:12:01 | Autor: RauL | Quake 3 Arena

Pojawiła się najnowsza wersja programu Q3 Demo Smoother oznaczona numerkiem 1.4. Jak twierdzi sam autor Tchouky, program służy do optymalizacji dem. Dzięki niemu możemy usunąć z naszych .dm_68 efekt lagu. Sądzę, że program może okazać się bardzo przydatny głównie dla filmowców, których właśnie ten problem trapi często. Tutaj możecie podejrzeć pliczek readme (w języku angielskim). Program do poprawnego funkcjonowania potrzebuje konta w systemie .net!

Przykład działania programu:
- demko "zlagowane"

Pobierz Q3 Demo Smoother - |click|

Wywiad z Clamp-OK

pią, 05 styczeń 2007 15:11:01 | Autor: RauL | Quake 4

Na serwisie klanu CompLexity pojawił się wywiad ze zwycięzcą eliminacji do *WSVG All-Stars Festival, które odbędzie się w dniach 8-11 stycznia na targach **International Consumer Electronics Show w Las Vegas. Mowa tutaj oczywiście o Sabianie "Clamp-OK" Hayblumie. Wspomniany gracz będzie przebywał na tej imprezie całkowicie za darmo, gdyż koszty podróży jak i zakwaterowania pokrywa organizator, firma *Intel*. A oto przetłumaczony fragment anglojęzycznego wywiadu:*
**

  • "Będzie to tylko mecz pokazowy, lecz powiedz jak bardzo jest on dla Ciebie** ważny? Wiedząc, że do tej pory nie miałeś jeszcze okazji konfrontacji z czołówką **Quake4, nie biorąc pod uwagę nielicznych turniejów, które nie miały restrykcji wiekowej"**

- "Nie biorę tego meczu na zbyt poważnie, tak jak bym brał mecze turniejowe, ale ma on i tak dla mnie duże znaczenie. Nie gram, aby udowodnić czegokolwiek sobie, gdyż w ostatnich latach sądzę, że pokazałem, że mogę rywalizować z czołówką w meczach turniejowych. Dla mnie jest to szansa na sprawdzenie siebie w meczu z Toxiciem, oraz szansa na lepsze zrozumienie swoich słabych i mocnych stron gry.*"
Czytaj całość wywiadu -** click!

**

**
**

Nowa wersja q3cpma Hud Editor

pią, 05 styczeń 2007 01:13:01 | Autor: Mav_8217 | Quake 3 Arena

Zaledwie dzisiaj pojawiła się nowa wersja q3cpma Hud Editora. Oznaczony numerkiem 0.2.0, czyli jeszcze w bardzo wczesnej fazie produkcji, programik już zdążył zyskać dużą popularność wśród użytkowników.
Nic dziwnego, przy przesiadce na nową modyfikację wiele osób narzekało na skomplikowany system tworzenia swojego Heads-Up Dislay. Chociaż sposób zaproponowany niedawno przez  arQona zdobył dużą popularność wśród starych wyjadaczy z uwagi na swoją wysoką konfigurowalność, to jednak początkujący zwyczajnie nie wiedzieli jak się do tego zabrać. I to właśnie głównie dla nich veal napisał ten bardzo przydatny program.

Co nowego w tej wersji? Przede wszystkim kompatybilność z najnowszym CPMA. Poza tym bardzo ułatwiona obsługa, dzięki zaimpletowaniu niektórych podstawowych funkcji systemu windows, jak przeciągnij i upuść oraz kopiuj i wklej w programie. Pełna lista zmian jest dostępna tutaj.
Pamiętajcie, że jeśli posiadaliście wcześniejsze wersje programu, nie zapomnijcie przed instalacją ich usunąć, ponieważ mogą wystąpić problemy z nadpisaniem się niektórych plików. A jeśli nie, to teraz nie wahajcie się ściągać, zawsze warto wprowadzić jakieś wygodne nowinki w swoim hudzie.
Download:
Windows (exe) - 1.8 MB
Windows (zip) - 1.7 MB
Linux (tarball) - 441 KB
gentoo ebuild

Konkurs mapperski ID - nowe informacje

pią, 05 styczeń 2007 00:49:01 | Autor: MisieX | Quake 4

Jako że deadline oddawania prac w konkursie mapperskim ID Software ®, o którym pisaliśmy już wcześniej zbliża się nieubłaganie (przypomnijmy - termin upływa 31 stycznia), panowie z Teksasu postanowili publicznie odpowiedzieć na najczęściej zadawane im pytania, związane z konkursem.
Wolne tłumaczenie z Newsa na stronie ID (Q4CMP - quake 4 community map pack):

Mapy do jakiego typu rozgrywek chcecie zamieścić w Q4CMP?

  • będziemy akceptować wszystkie mapy, wspierające któryś w poniższych typów rozgrywki: 1v1, TDM, CTF, Arena CTF, Dead Zone.

Rozumiem, że nie można korzystać z customowych textur, a co autorskimi plikami materiałów i efektów?

  • można dołączać własne pliki ze skryptami, takie jak materiały i efekty, nie można za to używać niestandardowych textur, modeli i dźwięków.

Ile map mogę zgłosić?

  • Zgłaszajcie ile chcecie! Przyjmujemy zarówno już istniejące mapy stworzone przez graczy, jak i produkcje wykonane specjalnie na ten konkurs.

W jakim formacie wysyłać mapy?

  • Wolelibyśmy, żeby mapy były w formacie odpowiedniego paka, z wykorzystaniem rozszerzeń .map, .proc., .cm, .def oraz screenem przy ładowaniu mapki, jednak zaakceptujemy same pliki .map. Wszystkie mapy zostaną odpowiednio przez nas sformatowane, zarówno na potrzeby głosowania jak i docelowo do Q4CMP.

Kto będzie oceniał zgłoszone mapy?

  • Wy! Gdy minie termin oddawania prac, szukajcie odpowiedniej oficjalnej ankiety.

Gdzie mogę znaleźć źródła i tutoriale do tworzenia map Quake 4?
*

Wszelkie pytania oraz same mapy prosimy kierować do SyncError.

źródło: id Software

Konsole next-gen oczami gracza

czw, 04 styczeń 2007 19:55:01 | Autor: RauL | Inne

Zapewne wśród ORGowiczów są

także fani konsol. Ostatnimi czasy w świecie tego rodzaju sprzętów dzieje się wiele. Wojna toczy się o tron i miano najlepszej konsoli nowej

generacji. Na rynku liczą się w zasadzie już tylko trzy marki. Sony, ze swoim PS3, Microsoft z XBoX360 oraz najnowsze dziecko Nintendo - Wii. Na łamach serwisu Global Gaming League za sprawką uroczej pani Becky*"Aktrez**"* Young pojawił się przegląd wspomnianych konsol biorąc pod uwagę opinie graczy. Z artykułów możemy dowiedzieć się, czym te "pudełka" się różnią, jaki rodzaj gier sprawdza się najlepiej na poszczególnych konsolach oraz wiele innych, ciekawych informacji. **HF!

*Read Part 1: Nintendo Wii
Read Part 2: PS3
Read Part 3: Xbox 360
*

**

TPSA "robi nam dobrze"?

czw, 04 styczeń 2007 18:01:01 | Autor: move | Inne

Wielu krzyknęłoby - NIEMOŻLIWE!!! A jednak! Niektórych niedowiarków mam

czym zaskoczyć. TPSA zobligowała się do zwiększenia prędkości wszystkim

użytkownikom Neostrada TP minimum 2-krotnie! Poniżej dokładna lista:

prędkości 128, 256, 320, 512 i 640kb/s wskoczą na 1Mb/s

prędkość 1Mb/s zostanie zwiększona do 2Mb/s

i ostatnia najbardziej widoczna zmiana - z 2Mb/s do aż 6Mb/s!!!

Cała promocja trwa od 8 stycznia do 8 kwietnia br. Są nią objęci

wszyscy użytkownicy Neostrady, którzy spełniają następujące warunki:

ilość dni do wygaśnięcia bieżącej umowy nie jest krótszy niż 14 dni (liczy się stan z dnia 7 stycznia 2007)
nie korzystanie z następujących usług TPSA: neostrada plus,

program edukacja z internetem tp, neostrada tp 6Mb/s, multipakiet tp,

neostrada tp na godziny.

Jeśli spełniacie powyższe warunki, możecie spodziewać się małego

podkręcenia prędkości łącza, czym będziecie mogli cieszyć się do końca

aktualnej umowy lojalnościowej. Czego Wam wszystkim i sobie (biednego

użytkownika neo256) serdecznie życzę!

źródło: Telepolis.pl

GGL Nominuje!

śro, 03 styczeń 2007 21:26:01 | Autor: MisieX | Quake 4

Zgodnie z tradycją rozpoczętą w 2002 przez naszego rodaka Michała "Carmaca" Blicharza, serwis ggl.com przedstawił swoje nominacje na najlepszego gracza oraz największe odkrycie minionego roku, dla każdej z najważniejszych gier e-sportowych.
Jako, że nasz serwis zajmuje się tematyką Quake, więc jedynie do tych informacji się ograniczę, a są one wielce interesujące ze względu na pojawienie się w nich Polaka! Na pewno domyślacie się o kogo chodzi. Oczywiście mowa o niestrudzonym Macieju "Avku" Krzykowskim, graczu Quake 4 w klanie Serious Gaming. Oto szczegóły nominacji ggl (obie części "wstrząsu" zostały potraktowane zbiorczo):

 **Najlepszy gracz Quake:

**
Anton "Cooller" Singov (Mousesports)

Johnathan "Fatal1ty" Wendel

Johan "TOXIC" Quick (SK Gaming)

Jason "socrates_" Sylka (compLexity, Mousesports)

Alessandro "stermy" Avallone (Free Players)

**Odkrycie roku w Quake:

**
Maciej "av3k" Krzykowski (Serious Gaming)

Alexei "Cypher" Yanushevsky (Fnatic)

Ivo "forever" Lindhout (Tek9, clanless)

Rafik "LoSt CaUzE" Bryant (Tek9, Warezabouts, Team EG)

Michael "winz" Bignet (Against All Authority)

Do jury, mającego rozstrzygnąć oficjalnie kto zwycięży w każdej kategorii, zaproszono wiele serwisów o charakterze szeroko pojętego e-sportu z całego świata, tym bardziej cieszy polskie przedstawicielstwo, jakim niewątpliwie jest również zaproszony serwis eSports.pl
Dziwić może nieco brak wśród nominowanych Paula "czm" Nelsona, ale nie nam o tym decydować. Chętnych do zapoznania się z listą nominacji wśród wszystkich gier zapraszam tutaj - klik!

NationsCup X - Quake 3 TDM International

śro, 03 styczeń 2007 12:38:01 | Autor: bryan | Quake 3 Arena

Info zeszłoroczne, jendak umknęło naszej uwadze. W dni 31 grudnia 2006 zakończyła się faza grupowa rozgrywek ClanBase NationsCup X w Quake 3 TDM. W drabince playoff zobaczymy jak zwykle najlepsze teamy z Europy. W tym roku o miano najlepszego z najlepszych konurować będą w parach:

Anglia i Niemcy
Szwecja i Francja
Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć im powodzenia w dalszych rozgrywkach i kibicować obrońcom tytułu, czyli teamowi Szwecji , gdyż nasza reprezentacja została wyeliminowana przez zespół Anglii. Zdecydowanie lepszy dla reprezentacji Polski był poprzedni sezon tych rozgrywek, w którym to wywalczyła ona miejsce na podium.
Archiwum rozgrywek - faza grupowa

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63