ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Po lewej stronie

pią, 18 październik 2002 15:24:34 | Autor: slawek | Quake 3 Arena

powtarzam, po lewej stronie tego newsa jest taka kolumna. W drugim jej dziale patrząc od góry (znajdź kursorem ten drugi dział, zaczyna się od "pliki" - tak?), no więc w tym drugim dziale policz od dołu 2 (dwie) pozycje: powinieneś trafić na .:Chat. Jest? To kliknij. Śmiało!

Jest nowy. Jest przyjazny.

I działa.

Podziękujmy BrickBazooka i nadajmy sens jego jego robocie :D

Przymiarki do zmian na Barrysworld

pią, 18 październik 2002 15:09:15 | Autor: slawek | Quake 3 Arena

Barrysworld planuje w najbliższym czasie dość istotną zmianę w obsłudze swoich rozlicznych lig.

Polegać ona ma na tym, że ligi dostępne byłyby tylko dla subskrynentów (24 BP za rok). Poszłaby za tym lepsza jakość i obsługa serwerów, GTV i inne "dobra" dostępne dla graczy.

Rozpatrywana jest możliwość zachowania równolegle rozgrywek w obecnym kształcie i obowiązujących zasadach, jednak wyraźnie pisze się, ze ich jakość ucierpiałaby znacznie po wprowadzeniu Subscriber Only Leagues

Więcej w newsie Moving on...

Każdy chce wykroić kawałek z tego tortu za 30 mld. :)

Garść liczb od IDSA

pią, 18 październik 2002 13:56:58 | Autor: slawek | Quake 3 Arena

IDSA, Interactive Digital Software Association organizacja zrzeszająca największych producentó gier komputerowych (Activision, Eidos, Disney, Nintendo, Microsoft, id (oczywiście) i wiele, wiele innych) podaję parę danych statystycznych, które robią spore wrażenie i dają pojęcie o potędze tego interesu.

I tak:

Około 60% amerykanów (145 mln) gra w gry video.

Przeciętna wieku gracza to 28 (!) lat.

43% to kobiety.

W 2001 roku sprzedano gier za 6.35 mld dolarów.

Ponad 90% gier sprzedano ludziom po 18 - tce.

56% graczy gra przynajmniej od 6 lat.

Dodatkowo przedwczoraj w Wyborczej przeczytałem, że wartość rynku gier na dzień dzisiejszy (czyli soft+hardware) wynosi $31 mld (wzrost 12% w porównaniu z rokiem ubiegłym). Około 20% graczy ma powyżej 36 lat, a 30% między 18 a 35.

Na koniec - spodziwana sprzedaż 3 najważniejszych konsol na poziomie 70 mln. sztuk do końca tego roku.

Ciekawe, czy tego spodziewał się Ralph H. Baer - twórca Ponga.

WCG Meksyk cd.

pią, 18 październik 2002 12:25:47 | Autor: slawek | Quake 3 Arena

Eliminacje w Meksyku jednak odbędą się.

Za to bez udziału c58|slk - autora zamieszania, o którym pisałem poprzednio. Za "mieszanie" na meksykańskiej scenie e-sportu i stawianie organizatorów WCG Meksyk w złym świetle został zbanowany.

W ten sposób c58 będzie reprezentowane w Korei "tylko" przez trzech graczy: coollera, Unkinda i jibo. Braknie czwartego do brydża ;)

Dodane 14.02

Jak należało się spodziewać firma Asus-c58 nie odpuszcza łatwo i na cyberfajcie można znaleźć link do petycji mającej na celu odbanowanie slk.

Trudno nie przyznać racji ich uzasadnieniu, które brzmi "Isn't Mexico a free country with something like freedom of speech?"

2in1 - Reaction Rumble + film

pią, 18 październik 2002 08:08:37 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

Reaction Rumble, czyli finaly 2vs2. The Seksi vs Perdants zagraja o 3 miejsce, natomiast Immer vs Big Spliff Boyz powalcza o dwie pierwsze pozycje. Oba mecze z shoutcastem (TsN) oraz GTV. Wiecej dowiecie sie na kanale IRC @ irc.enterthegame.com #reactionrumble lub tutaj.

HMT Bahnfahrt - to kolejny film jaki pojawił się na planetquake.de (14,16 min, 140 mb). Link 1 oraz link 2 (PQ.de ! 60 User Limit) do downloadu. Informacje o filmie (jak ktos ma lub ściagnie) zostawiacie w komentarzach :).

Top 10 Songs To Frag To

pią, 18 październik 2002 07:53:12 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

3D Action Planet pokazało swoją liste 10 najlepszych utworów, przy który warto zdobywać fragi (mobilizują ciebie tak, że fragi sam się nabijają :)). Owa lista przedstawia się następująco (pełne opisy piosenek znajdziecie na 3DAP).

  1. System of a Down - Psycho

  2. Enthend Hip Hop Remix

  3. AC/DC - Dirty Deeds Done Dirt Cheap

  4. Nirvana - Smells Like Teen Spirit

  5. Rage Against The Machine - Mic Check

  6. The Prodigy - Breathe (to lubie :))

  7. Nine Inch Nails - Wish

  8. War - Low Rider

  9. The Crystal Method - Name of the Game

  10. Blue Oyster Cult - Don't Fear The Reaper

P.S - w komentarzach proponuje zostawiać wasze listy top 10 :P.

Mody x2

pią, 18 październik 2002 07:43:08 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

Unlagged - dostepna jest wersja 2.01 tego modu (po stronie serwera!). Calosc ma za zadanie zmniejszyc laga na serwie, oto jakie wprowadzono zmiany:

  • Full server-side lag compensation for instant-hit weapons

  • Client-side attack prediction for instant-hit weapons

  • Cheat-protected debugging options for making sure everything is working right, including lag simulation

  • Compensation for Quake 3's built-in 50ms lag for instant-hit weapons

  • Correction for “skipping" players (makes them much easier to hit)

  • Optimization for player prediction

  • Early transitioning of missile entities

  • Option to show more accurate pings

  • “True lightning" works properly

Traz pora na Ruin Hunters. Połączenie anime i fantasy w wersji 1.0. Co tu wiele pisać, poniżej macie kilka screenów, może akurat ten mod Wam się spodoba :P.

WCG Democasts

pią, 18 październik 2002 07:26:18 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

TSN i djWHEAT maja cos co nazwali Democast! Pytacie co to jest "democast"? Jest to specjalnie przygotowany .pak który umiejscawiacie w katalogu z Quake 3, potem tylko podwójne klikniecie na pliku .BAT. I co dalej? Spowoduje to odegranie dema, a shoutcast rozpocznie się z perfekcyjną synchronizacją! Na łamach TSN i PlanetQuake3 dostepne sa juz 4 najlepsze mecze z finalów WCG USA. Życze miłego ogladania i sluchania :).

Wywiad z CarMac'em

pią, 18 październik 2002 01:04:16 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Jeden z najsłynniejszych felietonistów ESR został przepytany przez weezy'ego, który prowadzi Interview-Station hostowany na Graczu. Michał Blicharz, który obecnie mieszka w Anglii, mówi o sobie, swojej historii fpp i jak trafił do ESR, o Unreal'u na którym się wychował a także o q3 i WCG. Mówi też, że "czasem" odwiedza również nasz serwis, obok fpp.pl. Wywiad jest po polsku, więc możecie śmiało klikać:

..: Wywiad z CarMac'em

CPL Oslo Movie

pią, 18 październik 2002 00:41:59 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Jest dostępny film wyprodukowany przez CPL Europe z finałów imprezy CPL Oslo. Interesujący nas film z finałów q3 (bo jest jeszcze drugi z cs) zawiera sporo materiałów kręconych na miejscu kamerą wideo, opatrzonych komentarzami, wywiadami i scenami z gry. Film jest skupiony na finałowym meczu q3 - Ice Climbers vs Eyeballers, wygranym przez Ic. Ftp na którym znajduje się film ma jednak limit userów i może być ciężko z dopchaniem się do pliku. Rozmiar nieznany.

..: Q3 Final: Eyeballers vs Iceclimbers (zapisz jako)

Co nowego

  1. Requiem napisał post: Cały czas :D Napisz swoje wspominki z tamtych lat! / Stara gwardia
  2. baks stworzył temat: Stara gwardia
  3. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  4. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  7. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  8. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  9. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  10. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  11. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  12. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  13. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  14. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  15. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63