ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Filmy, filmy

pią, 04 styczeń 2008 09:51:01 | Autor: rono | Quake 3 Arena

Witam Szanownych Zgromadzonych ;). Z dniem dzisiejszym będę Was raczył nowinkami filmowymi ze świata trickjumping'u w świecie Quake'a (acz możliwe, że nie tylko). Na pierwszy ogień idzie świeża produkcja w3sp strafes, przedstawiająca wyczyny guru strafejumping'u, oraz mozaik z grudnia '07, który to stawia głównie na freestyle. Zapraszam więc do lektury i downloadu...
::: **w 3 s p s t r a f e s* :::*

Na

horyzoncie pojawiła się nowa produkcja prawiąca o hardcore strafingu w

wykonaniu nikogo innego jak w3sp'a!
Tak, tak dobrze

przeczytaliście ;) Tak więc cudowne dziecko defraga postanowiło pokazać

publicznie światu swoje umiejętności, które do tej pory wykazywał

jedynie miażdżąc innych graczy podczas kompotów i online'owych

potyczek. Być może w ten sposób, wykonawca pragnie coś udowodnić

światu...
Ujrzymy tutaj w znacznej większości runy wykonywane

pod fizyką CPM. Tylko kilka z nich (dokładnie 3) na vanilli. Wszystkie

wywierają ogromne wrażenie swoją płynnością i perfekcją wykonania. Po

prostu trzeba to zobaczyć ;)
Twórcą filmu jest KOS. Jego produkcje posiadają pewien specyficzny klimat, którym częstuje nas już od pierwszych części CPM Runs.

Brak tu zbędnych elementów upiększających poza paroma efektami

graficznymi przejścia i filtrami. Kamera obserwująca akcje praktycznie

cały czas ustawiona jest na widok FPP. Muzykę należy uznać za atut.

Spokojna nuta elektronicznego brzmienia jest miłym dodatkiem do tego co

dzieje sie na ekranie i nie rozprasza. Warto wskazać na krótką,

aczkolwiek świetną ścieżkę z Resident Evil wplecioną w intro.
Film,

pod kątem technicznym nie wyróżnia się może ponad tłum niczym

szczególnym, ale w tym wypadku ważniejsza jest zawartość niż opakowanie.

Naprawdę, wyczyny tego gracza potrafia zaprzeć dech w piersiach...

Występuje: w3sp
Czas trwania: 12 min 12 sek
Dostępna wersja: 740x420, codec: x264
Rozmiar: 382 mb
Download @ own-age.com
::: **m o z a i k* :::*

Jako że filmów freestyle'owych w q3 nie brakuje, to do nowych produkcji

podchodzę bez zbędnych emocji, i tak też było i tym razem. Mimo iż na

krótko przez głowę przeleciała myśl że gdzieś juz chyba widziałem

zapowiedzi tego tytułu...
I owszem, trailer mogliśmy zobaczyć we wrześniu tego roku, czego ja jednak nie zrobiłem i do czego bez bicia się przyznaję ;)

Teraz,

z pełną powagą stwierdzam że popełniłem duży błąd, gdyż po obejrzeniu

wersji finalnej mam wyrzuty sumienia, z powodu braku świadomości jakież

to dzieło tworzone było za naszymi plecami :)
Autorem mozaik jest rEnk z wytwórni Hybrid Movies.

Mamy tu okazje zobaczyć świetne tricki - i co bardzo ważne -

oryginalne, chociaż jak to w każdej produkcji bywa, trafiają sie akcje

oklepane. Sporo tu technicznych wygibasów, wszystko przemyślane w

najmniejszym elemencie. Za co ogromny szacunek dla graczy, gdyż pokazują

kawał dobrego rzemiosła. A i pomysłowość doprawdy fantazyjna. Trzeba to

po prostu obejrzeć.
Miałem okazje oglądać wersje LQ, i wobec niej

nie mam żadnych zastrzeżeń. No może rozdzielczość rzeczywiście zbyt

mała, bo momentami rzuca się w oczy. Sama edycja również nie

przypomina jakoś specjalnie tego co miałem okazje oglądać do tej pory.

Nie wiem czym na co dzień interesuje sie rEnk, ale myślę że nie jest to

DeFRaG. Efekt intra z logiem filmu jest całkiem całkiem. Dyskusyjne są

efekty napisów końcowych. Praca kamery jest dobra, aczkolwiek momentami

zbyt zakręcona. Trudno na pierwszy rzut oka dostrzec aspekty techniczne

wykonywanych tricków, i niektóre momenty musiałem oglądać kilkakrotnie,

co nieco przeszkadza :)

Muzyka bardzo dobra: jej rodzaj i

dopasowanie do tego co dzieje sie na ekranie jak najbardziej w porządku,

chociaż wiem że styl to już rzecz gustu. W tle usłyszymy m.in: Placebo

i Rihanne :)

Osobny rozdział należy sie efektom, bo tych tutaj nie

brakuje. Niektórzy stwierdzą że jest ich aż nadto, ale ja nie odczułem

żeby mi to przeszkadzało w jakikolwiek sposób. Zmiany tonacji kolorów,

zmiany fov-a, czy w ogóle jakieś tricki ze zmieniającą sie perspektywą.

Właśnie to w głównej mierze wespół z pracą kamer i akompaniamentem

tworzy niepowtarzalny całokształt.

Doprawdy produkcja

oryginalna, w której brak prostackich i bezpłciowych rozwiązań. Do

świetnej zawartości - pracy jaką wykonali trickerzy, rEnk stworzył

fantastyczne opakowanie, w którym niejeden defragowiec ujrzał swój

prezent Świąteczny.
Występują: m3n$ro0m, Buddha, Flayzerannyx, Breach, Nibbit
Czas trwania: 15 min
Dostępne wersje:

LOW - 800x450, xvid, size: 300 mb

MED - 1280x720, xvid, size: 560 mb

HIGH - 1920x1080, xvid, size: 1600mb
Download @ own-age.com

Turniej 2v2 quake.owned.pl

pią, 04 styczeń 2008 02:26:01 | Autor: MisieX | Quake 3 Arena

Serwis quake.owned.pl postanowił zrobić na przekór aktualnym trendom popularyzującym przenosiny całej sceny Quake na mod CPMA, i postanowił zorganizować na własną rękę turniej 2v2... OSP (w dodatku vq3, gdyby ktoś miał wątpliwości).

Pozwolę sobie na cytat z wspomnianego wyżej serwisu:

"(...) serwis owned.pl wychodzi Wam na przeciw i organizuje ligę na **jakże popularnym teraz modzie** OSP. Rozgrywki będą toczyć się na wspomnianym wcześniej modzie w trybie Team Deathmatch*

vq3 (Point Relase 1.32). Informacje typu zapisy, data rozpoczęcia ligi

wkrótce. Wszystko zależy od liczby chętnych do gry, a mamy nadzieję, że

będzie Was sporo! (...)"

*Cóż, analiza sytuacji na scenie jest mimo wszystko subiektywna, dlatego nie opatrzę powyższego tekstu komentarzem. Regulamin oraz wszystkie inne szczegółowe informacje nie zostały jeszcze opublikowane, ich treść będzie w znacznym stopniu zależała od ilości zgłoszeń, znamy już jednak listę nagród:

2x radeon x1950xt 512MB pci-e
2xradeon x1650pro 256MB AGP
2xradeon 800gto 256MB PCI-E
Organizatorzy nie wykluczają możliwości powiększenia puli nagród, oraz rozszerzenia jej na pierwsze pięć miejsc.
Ponieważ nie zostało już zbyt wiele serwerów OSP TDM (i jest ich coraz mniej), portal quake.owned.pl postanowił postawić własne serwery na potrzeby turnieju.
Zapisy również nie są jeszcze możliwe.

Źródło: quake.owned.pl

Winter Shivers rozstawione

pią, 04 styczeń 2008 01:35:01 | Autor: MisieX | Quake 3 Arena

Nie tak dawno jeszcze move pisał o rozpoczęciu zapisów do nowego projektu spod znaku noobs anonymous, a już znamy komplet aż 64 graczy rozstawionych w turnieju. Przed chwilą opublikowana została oficjalna drabinka...

Zapisy miały potrwać do piątku, do godziny 18:00, jednak zapełnienie wszystkich slotów zajęło dużo mniej czasu. Mimo to, organizatorzy nadal zachęcają do zapisywania się, jako że wysoce prawdopodobne jest, że spośród tak dużej liczby graczy ktoś zrezygnuje lub po prostu się nie pojawi.
Do turnieju zapisało się aż 12 Polaków:
nutella
v3rb
thrawn
guard
c30000
buxter
inz4h
pod1
infe
fpt
sivek
raul

Niestety buxter i inz4h będą musieli już na starcie zmierzyć się w bratobójczej walce.
Cała drabinka dostępna jest TUTAJ.
Pozostaje mi życzyć wszystkim uczestnikom, w imieniu całej redakcji, jak najwięcej fragów!

Team Poland Q3 ogłasza skład

czw, 03 styczeń 2008 14:21:01 | Autor: THRAWN | Quake 3 Arena

Mam zaszczyt ogłosić oficjalnie skład reprezentacji Quake 3 TDM:

  • Thrawn (kapitan/gracz) – Czarne Pantery
  • v3rb (gracz) – Czarne Pantery / Fear Factory X-Fi
  • zik (gracz) – miel / PGS PokerStrategy.com
  • uksz (gracz) – Dinhz
  • inz4h (gracz) – Czarne Pantery
  • fur1 (gracz) – Czarne Pantery
  • eQuador (gracz) - Dinhz
  • ProX (gracz) – Czarne Pantery / Fear Factory X-Fi
  • rutt (gracz) – Frag eXecutors

Jak widzicie skład jest mieszanka 'nowych' ze 'starszymi' wyjadaczami naszej Reprezentacji i pokładam w nich ogromne nadzieje. Jeżeli pojawi się kolejny talent na naszej scenie na pewno zostanie wzięty pod uwagę. Nadszedł nieunikniony czas na zmiany ale pamiętajmy także o tym iż celujemy raczej w złoto, mam racje?:>
Skład drużyny CTF na dzień dzisiejszy wygląda nastepująco następująco:

  • rzelky (kapitan) – 303
  • Vampir123 (kapitan) – 303

  • v3rb (gracz) – 303 / Fear Factory X-Fi
     

  • matr0x (gracz) – rk / Frag eXecutors

  • inz4h (gracz) – brak

  • St1nger (gracz) – 303

  • hanti (gracz) – 303

  • sNejk (gracz) – 303

Skład CTF nie jest pełny, jak wiemy są poszukiwani gracze którzy „nie są graczami 303”. Może uda się po raz kolejny skaptować maca albo sqla (jeżeli się pojawi w ogóle)?

Co by nie było, Powodzenia!

Noobs Anonymous: 1v1 Open Cup!

czw, 03 styczeń 2008 11:48:01 | Autor: move | Quake 3 Arena


Późną nocą lub wczesnym rankiem (w zależności od upodobania) na Esreality.com pojawiło się info o nowym turnieju organizowanym przez ekipę Noobs Anonymous. Przypomnę tylko, że jego ostatnią edycję skierowaną jedynie w stronę graczy początkujących na Promode, wygrał nasz rodak: inz4h! Tym razem jednak, jak sama nazwa turnieju wskazuje, jest on adresowany do wszystkich graczy, którzy zechcą skrzyżować swoje lasery na szybkim PM: Początkujących, średniaków i co najważniejsze - czołówki!
(kliknij więcej)
Potrzebne informacje nt. tournamentu:
Data: 4 stycznia 2008 (piątek), godz. 18:00
Mod: Challenge Promode 1.44 (download)
Zasady rozgrywki: DE (double elimination), BO3 (best of 3) i UWAGA! Ciekawa zasada w przypadku stanu 1:1 w meczu - otóż trzecia mapa będzie wybierana na zasadzie losowania: /callvote random 2
Mapy: cpm1a, cpm3a, cpm15, cpm22, cpm24 (download)
Organizatorzy: fptl1ty & svr
IRC channel: #cpma.na via irc.quakenet.org (musisz koniecznie tam być przed 18, żeby się zapisać!)
ZAPISY: Zostały otwarte od momentu pojawienia się newsa na esreality.com, a potrwają do godziny 18 w piątek, czyli do momentu rozpoczęcia turnieju.
Mam nadzieję, że i tym razem Polacy pokażą się z dobrej strony i będą kontynuować zwycięską passę po inz4h'u ;) Z tego też powodu życzę wszystkim naszym reprezentantom Good Luck od całej Redakcji ORG'a!

Frag Agency - CTF 5v5 Cup - ciąg dalszy.

śro, 02 styczeń 2008 20:42:01 | Autor: nergal | Quake 3 Arena

Jakiś czas temu informowaliśmy, że  finał miał sie odbyć o 17:30, jednak okazało się że jest do rozegrania jeden zaległy mecz, finał drabinki przegranych. Niestety początkowo jeden ze składów miał problemy z uzbieraniem 5 graczy. Z tego powodu wszystko  wystartowało około 19:30.

Na tym niespodzianki  się nie skończyły, do turnieju dołaczyła jedna bardzo dobra drużyna, a mianowicie cYd, wcześniej znana jako nEu. Spar1e z kolegami, wywalczył ostanio w Quake 3 CTF OpenCup Fall 2007 złoto. Widowisko zyskało sporo. Na przeciwnika w finale drabinki wygranych czeka drużyna medusa.

Obecnie rozgrywany jest mecz [FA] VS LKFF. Odsyłam Was  na kanał #q3cups, dostępne jest też gtv: 213.239.212.245:30000.

Podsumowanie wyników sondy i (...)

nie, 30 grudzień 2007 18:10:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Może i ankieta zbyt długo nie trwała, jednak wystarczająco aby zarysowała się spora przewaga 2 z 6 mapek nominowanych do udziału w turnieju invite only organizowanego przez nasz serwis. Po bardzo wyrównanym pojedynku, tą lepszą okazała się necro6. Gratulujemy! Jednocześnie informuję, że na turnieju, który odbędzie się 20 stycznia 2008 roku, z pewnością będzie ona grana przynajmniej 8 razy (wkrótce pojawi się konkretne info w związku z turniejem i jego zasadami, a przede wszystkim uczestnikami, ale o tym dowiecie się w swoim czasie). (kliknij więcej)
*
*Proszę o kontakt autora zwycięskiej mapy (do 5 stycznia 2008 roku) w celu odbioru nagrody - symbolicznej wprawdzie, ale nie liczy się co, tylko gest. Prawda? Dane kontaktowe w moim profilu.
*
Już wkrótce wybrany level znajdzie się na wszystkich Asterach 1v1 i oczywiście jeśli inni admini są chętni ją umieścić na swoich serwerach, gorąco do tego zapraszamy! Link do downloadu (tylko i jedynie necro6.pk3, a nie całego map-pack'a): [click] Dobrej zabawy!
Dla dopełnienia obowiązku podaję klasyfikację końcową:
*
1. necro6 - 31,8% głosów**

  1. l3dm3 - 29% głosów

  2. ex equo: q3nem06 i reqdm5 - 10,6% głosów

  3. q3dade12 - 10,2% głosów

  4. q3shw17 - 7,8% głosów
    Oraz potwierdzenie wyników sondy: [click]
    Chciałbym jeszcze rozjaśnić pewną wątpliwość co do sondy i zasadności jej wyników. W pierwszym newsie nt. konkursu popełniłem błąd podając bezpośredni link do pliku, przez co skrypt nie naliczał ilości ściągnięć map-pack'a. Stąd też proszę się nie sugerować rzekomym stanem licznika downloadu.

ProX z Proxima Centauri - E.T. ?

sob, 29 grudzień 2007 16:01:01 | Autor: AL|EN | Quake 3 Arena

Kolejny z wywiadów

przeprowadzony z czołówką polskiej sceny Q3 1v1 - biorąc pod uwagę osiągnięcia

graczy z roku 2007 - dotarł na łamy ORG'a. Tym razem jest to kielecki wymiatacz, znany szerszej publice jako ProX - zdobywca II Miejsca na tegorocznym PGA.

Głównym tematem poruszanym w wywiadzie jest jego stosunek do

zmian wprowadzanych w modzie CPMA jak i ogólny pogląd na głośny ostatnio temat

przenosin z OSP na CPMA. Nie przedłużając zbytnio mej zapowiedzi, zapraszam do

konfrontacji z drugim wywiadowanym - ProX z Proxima Centauri - E.T. ? .

HF!

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63