ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Wygrzebujemy starocie z szafy!

wto, 26 grudzień 2006 13:40:01 | Autor: voodoo|norad | Quake 3 Arena

Każdy jakoś zaczynał prawda? My również. Postanowiłem ten

jeden raz odejść od tak naprawdę ważnych newsów, odnośnie wydarzeń w Polsce czy

na całym Świecie. Chciałbym przedstawić dwie produkcje, które powstawały na

przełomie lat 2000-2003 i będące zarazem "zarejestrowanymi"

pierwszymi dniami mojej (norad) przygody z Quake 3.
 
Oczywiście oba filmy powstały w momencie kiedy nie miałem zielonego pojęcia

o samej grze ani o robieniu filmów, dlatego też będę wdzięczny za wyrozumiałość.

Produkcje są pewnego rodzaju śmieszne i zapewne każdy z tych starszych graczy

przypomni sobie jak to było kiedy pierwszy raz wszedł na serwer i strzelał do

tego kolorowego sarge'a.
Kill the Enemy - dane:**

Długość: 5 min 15 sek
Kodek: Divx (jedna ze starszych wersji)
Rozdzielczość: 320x240 :-)
Waga: 39 MB
Akcje: Norad, Shokey
Wykorzystane programy: Paint, Adobe Premiere 6.0, pjpBMP avi, Quake 3
[
Download -

KILL THE ENEMY*](voodoo.at.desk.pl/filmy/Kill%20the%20Enemy%5b320-240%5d.avi)
*
Lol Movie - dane:****

*Długość: 6min 4sek
Kodek: Divx (jedna ze starszych wersji)
Rozdzielczość: 320x240
Waga: 48MB
Akcje: Norad
Wykorzystane programy: Paint, Adobe Premiere 6.0, pjpBMP avi, Quake 3
*
[Download

jedynie charakter przypomnienia oraz pokazania, że nie wszystko musi być tak

poważne w tych czasach :-) i ja jakoś zaczynałem, tak samo jak tacy gracze jak

Cooller czy nasz rodak - matr0x. Oczywiście nie porównujmy mnie, do nich.
Biorąc pod uwagę, że mamy obecnie ok. 100 dobrych, nowych i profesjonalnych

filmów o serii Quake'a 3 stworzonych w Polsce, czas pokazać też te gorsze, te

których wielu się może wstydzić. Ja natomiast jestem z nich dumny i gorąco

zapraszam do oglądania! Tak właśnie wszystko się zaczęło...

Open Cup CTF 2006 - zaległości

wto, 26 grudzień 2006 11:36:01 | Autor: sYnth|Bubu | Quake 3 Arena

Ostatnio nadrobiliśmy zaległości dotyczące zmagań w Open Cup TDM. Dziś

przyszedł czas na tryb Capture The Flag. Polish Power Pack (PPP) oraz
Kreski (///) są to klany, które z orzełkami na

piersiach bronią barw Reczypospolitej (Której? Wybór należy do Was :) w

tych rozgrywkach. Oba teamy walczą w Second League. /// w grupie A,

natomiast PPP w B. Ci pierwsi raczej nie mają już szans na awans do

drugiej fazy turnieju. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja drugiego

teamu, który ciągle ma realne szanse na pozostanie w grze. A oto jak w szczegółach wyglądały spotkania w.w dwójki:
///
vs

eis [0:4]
RsC [0:4]
GRAND [0:4]

PPP
vs

LKFF [3:1]
ddz [2:4]

PPP zajmuje w chwili obecnej trzecią pozycje w swojej grupie. Do rozegrania pozostały im dwa mecze: z Zn oraz BiG. Przy dobrych wiatrach do awansu wystarczy jedna wygrana w tych spotkaniach. My oczywiście życzymy chłopakom dwóch zwycięstw, później kolejnych i kolejnych aż do Mistrzostwa. Hf!
Strona główna rozgrywek

Garść wywiadów od Esreality!

pon, 25 grudzień 2006 10:39:01 | Autor: sYnth|Bubu | Quake 3 Arena

Parę dni temu na serwisie esreality.com

ukazały się dwa (a w zasadzie trzy) niezwykle interesujące wywiady z

czołową trójką ostatniego przystanka CPL, który to

odbył się w Dallas. Bohaterami tych "przesłuchań" są: Paul 'czm' Nelson, Fan 'Jibo' Zhibo oraz Anton 'Cooller' Singov. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić Was do czytania. Hf!
Wywiad z Czm
Jibo & Cooller przepytani

Open Cup TDM 2006

nie, 24 grudzień 2006 10:40:01 | Autor: sYnth|Bubu | Quake 3 Arena

Koniec roku to czas podsumowań, przemysleń, refleksji. My zajmiemy sie tym pierwszym w kontekście obecnych rozgrywek Q3A TDM OpenCup Fall 2006. W tej edycji jesteśmy reprezentowani przez cztery klany: Dinhz, Team Whiterabbit, Ultra Frag oraz onyx. Trzy pierwsze bronią biało-czerwonych barw w premiership, natomiast gracze onyx rywalizują w Second League. Jak narazie Polacy radza sobie w kratkę, świetne występy Dinhz oraz Ultra Frag (nie doznali jeszcze porażki) przyćmiewane są przez słabsze wyniki onyx i whr (niestety same przegrane). A oto jak w szczegółach wygladały wszystkie mecze rodzimych teamów:

Grupa A

Dinhz vs
NorthStars [2:0]
Aoa [2:0]
Edp [2:0]

Grupa B
Whiterabbit vs

Miel [0:2]
dF [0:2]
qah [1:2]

Grupa C

UltraFrag vs

rage [2:0]
SP [2:0]
Grupa C (2nd League)
onyx vs

CB [0:2]
ashlen [0:2]
Klany Dinhz oraz UltraFrag zapewniły sobie awans do fazy play-off (która to odbędzie się w połowie stycznia). Natomiast pozostała dwójka będzie musiała szukać swoich szans w kolejnych edycjach Open Cupa. Warto też dodać, że przed rozpoczęciem rozgrywek team Voodoo-Gaming wycofał się z rozgrywek po tym jak admini ligi umieścili ich w 2nd League. A po bardziej szczegółowe informacje zapraszam na stronę główną turnieju.

Prezent od arQona pod choinkę - CPMA 1.4!

pią, 22 grudzień 2006 08:16:01 | Autor: RauL | Quake 3 Arena

Jeszcze całkiem niedawno, bo 20 listopada pojawiła się wersja CPMA oznaczona numerkiem 1.39. Była to wersja kluczowa, gdyż wcześniejsza, 1.38 okazała się totalnie chybioną i nie uzyskała aprobaty większości graczy. arQon w nowej wersji swojego modu nawiązuje raczej do CPMA 1.32, nie wprowadzając większych innowacji, a zmiany względem 1.39 są raczej czysto kosmetyczne. Mod jest już zainstalowany na większości serverów "szybko-laserowych" także warto pobrać najnowszy upgrade. Poniżej podaje jeszcze linka do oficjalnego mappacka promodowego, gdyż macie często problemy z łączeniem się z serverami, ponieważ CPMA wymaga posiadania kompletu map.
Pełna lista zmian dla nowej wersji CPMA 1.40:
add: !PreDecorate5-8 and _PostDecorate5-8 superhud elements

add: AttackerIcon and AttackerName superhud elements

add: WeaponList supports the TIME command

add: MODEL, ANGLES, OFFSET, and DRAW3D commands to the superhud

ANGLES are ordered as [+pan | -rotate]

note that most Q3 models DO NOT WORK PROPERLY if r_vertexlight is on

add: 9 new high res, high quality crosshairs as cg_drawCrosshair 11-19

chg: NTF significantly redesigned: see docs/NTF.txt

chg: removed support for RagePro-specific smoke

chg: be more tolerant of invalid models/enemymodels

chg: FragMessage no longer updates for suicides

chg: GTV can CALL votes, but not CAST them, so an unattended GTV doesn't cause problems with vote_percent 100

chg: con_echo doesn't insert newlines between multiple args

chg: chat tokens are disabled for non-mm2

chg: ammo bars scale by weapon capacity

fix: vertical bars didn't scale correctly

fix: the infamous legacy id bug of "callvote; reconnect"

fix: autoAction 1 stats weren't saved properly

fix: grenades always rested axially (id bug)

fix: cg_drawCrosshairNames 2 doesn't draw enemy's name in 1v1

fix: couldn't start CTFS games through the UI

fix: UI ugliness in nonstandard video modes

CPMA 1.4 @ Ch-TV
Komplet map promodowych [117 MB] @ Ch-TV

The End

czw, 18 maj 2006 22:31:01 | Autor: RedakcjaORGa | Quake 3 Arena

Powoli nadchodzi czas naszego pożegnania; Quake 3 Arena jako gra stopniowo przechodzi do historii, a turnieje rozgrywane na tej platformie są teraz raczej smaczkiem dla fanatyków.
W imieniu całej redakcji chciałbym podziękować wam - drodzy użytkownicy - za wieloletni udział w życiu naszego serwisu, bo bez was ten portal nie miałby sensu istnieć. Razem z nami tworzyliście historię polskiej sceny Quake 3. Byliśmy razem podczas wszystkich najważniejszych turniejów, których wymienianie nie ma tu sensu, bo ten ostatni news byłby najdłuższy z dotychczasowych. Wspólnie cieszyliśmy się z naszych sukcesów, smuciliśmy z porażek. Serwis nasz pozwolił zaistnieć wielu, obecnie znanym, osobistościom polskiego e-sportu. Na naszych stronach podejmowaliśmy wiele tematów i na wiele mieliśmy wpływ. Coś co z początku miało być jedynie fansite’m, rozrosło się do rangi największego polskiego serwisu o naszej ulubionej grze, bez sponsorów, bez udziału "kasy", jedynie Wasze olbrzymie zaangażowanie sprawiło, że ORG pozostanie w pamięci wielu z nas jako "nasze miejsce w sieci".
Przez ten czasu ORG przeszedł wiele metamorfoz; mieliśmy cztery różne layouty, przez redakcję przewinęła się masa wspaniałych osób, których zaangażowanie i rzetelność przełożyły się na ogromną liczbę newsów, artykułów i wywiadów. Ciężko mi też wymieniać wszystkich zasłużonych dla serwisu, obawiam się że mógłbym kogoś pominąć, i tym samym skrzywdzić. Jednak Ci, którzy byli z nami, wiedzą o jakich ludzi mi chodzi.
Nie ukrywam, ze pracujemy nad następnym projektem, bo kto raz prowadził serwis taki jak ORG, ten wie ze to jeden z najmocniejszych "drug"ów" jaki jest dostępny za free. Dlatego nie piszę Żegnajcie, lecz raczej do zobaczenia.

Mimo zawieszenia działalności głównej sekcji q3, podserwisy w miarę możliwości (i zapału ich redaktorów) będą nadal funkcjonować. Reszcie pozostają zasoby serwisu oraz
..:: BOARD ::..

Reality is a Motherfucker! - JaraCz i STZ w akcji!

wto, 09 maj 2006 22:56:01 | Autor: voodoo|norad | Quake 3 Arena

Ostatnio dosyć głośno o Jarku, wkońcu to on wpadł na pomysł "Quake Movie Night", który poruszył wielu graczy, tych obecnych i byłych. Nie będę Wam może dużo przedłużał R.I.A.M to kolejna produkcja filmowa Jaracza i Stolarza, wcześniej dali się nam poznać chociażby takimi filmami jak Eviled czy sam trailer do R.I.A.Mu. Oglądając film byłem zaskoczony dosłownie wszystkim, pamiętam słowa Jaracza kilka miesięcy temu kiedy mówił "nie wysyłaj mi nawet demek z dm6" i naprawde starał się ich unikać mimo, że jak wiemy czasem nie jest to możliwe.

Stolarz o filmie: "wiemy, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty, podoba nam się to co stworzyliśmy i mamy nadzieję, że będzie się to Wam podobać równie mocno jak nam."

Dane filmu:
* Autor: JaraCz & STZ
* Czas trwania: 14 min 13 sek
* Rozdzielczość: 640x480
* Kodek: x264 & xvid
* Akcje pochodzą z: vQ3, CPMA
* Download: Click
*

Sam główny bohater skorzystał z demek takich graczy jak: av3k, avenger, beast, bodzo, br1tney, crup5, Davidov, enjoy, JaraCz, kos, lee, Load1ng, Lopez, marc3l, Mavel1ty, nhsb, norad, orzech, psychic, revic, seRious, STolarZ, taz, vin5. Znacie te niki prawda? To raczej pełna gwarancja, że nie sam editing może Was zaskoczyć.

Opinia po obejrzeniu filmu: Śmiem powiedzieć, że to obecnie nasz najlepszy film. Kiedy za starych czasów nie mogłem wyjść z podziwu dla Areny by Sacret (który do tej pory jest moim idolem jeśli chodzi o q3) teraz nie moge wyjść z podziwu dla tego filmu. Niesamowite dopasowanie dźwięku, cała masa akcji z różnych map, świetne long-range airy czy podwójne raile sprawiają, że te 14 min. mija niesamowicie szybko i włączasz film jeszcze raz. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że w jednym klanie gram z tak wszechstronną osobą...

Quake III Arena 1.32c !!!

wto, 09 maj 2006 01:02:01 | Autor: MisieX | Quake 3 Arena

Na pewno niewielu z was wierzyło, że doczeka takiej informacji, niestety rozczarujecie się zapewne tym co zaraz przeczytacie. Quake III Arena 1.32c to tak na prawdę tylko tzw. security patch, który usuwa niedawno wykrytą lukę w engine Quake 3. Coż to za luka? Pozwala ona adminom serwerów gier opartych na tym silniku, przejąć pełną kontrolę nad komputerami osób do nich podłączonych, poprzez odpowiednie przepełnienie bufora, z drugiej strony na podobnej zasadzie użytkownicy mieli dostęp do plików na serwerze, jeśli tylko AutoDownload był włączony. Ponieważ, jak wspomniałem, problem leży w silniku, a nie samej grze, dlatego id software stworzyło łatkę również dla innych swoich gier opartych na nim: Return to Castle Wolfenstein oraz Wolfenstein: Enemy Territory.

..:: Download (niecałe 0,5 MB) ::..
* Quake III Arena 1.32c Patch (dla windowsa)
* Quake III Arena 1.32c Patch (dla linuxa)
* Quake III Arena 1.32c Patch (dla makintosha)

**UWAGA! Nie jest to cały point release, a jedynie poprawka do już istniejącej wersji 1.32.

UWAGA! Jeżeli serwer nie został zupdatowany do wersji 1.32c, to gracze zostają kickowani po 5 sekundach przez PunkBustera** (Corrupted File/Memory [81065]), dlatego apeluję do adminów, by jak najszybciej aktualizowali serwery, a do graczy, by zachowali na wszelki wypadek starego exec'a.

Kolejny wywiad - Forgotten Heroes!

wto, 09 maj 2006 00:06:01 | Autor: voodoo|norad | Quake 3 Arena

Kolejnym wywiadem z serii zapowiedzianej przez naszego redakcyjnego kolegę Misiex'a będzie spotkanie z może nie najbardziej rozpoznawalnym klanem, jednak z zespołem, który w przeciwieństwie do większości utrzymał się na naszej rodzimej scenie bardzo długo i wbrew wszelkim prognozom rozwijał się i czynnie brał udział w większości lig. Wielkim atrybutem była oczywiście stałość składu, a podstawowa 5-tka, uformowana tak wiele czasu temu nawet teraz gra wspólnie. Trzeba dodać, że przez klan przeszły wielkie sławy, takie jak Mad, scaNdal, pionier czy najt. Z czego możemy pamiętać zespół? W pucharze organizowanym przez ESL w półfinale w stostunkowo wyrównanej walce odpadł z fenomenalnie grającym wtedy zespołem byłych mistrzów Polski - sYnthesis., zajmując ostatecznie 4 lokatę.

Przypomnienie klasyfikacji:

1.) Polish Power Pack

2.) sYnthesis

3.) ///

4.) Forgotten Heroes

Wracając jednak do wywiadu; osobą, którą przepytałem, był obecny coach zespołu FH - czehu, osoba bez której nie udałoby się właściwie nic.

**ORG:* Czy myślisz, że scena CTF'a może sie jeszcze rozrosnąć? Czy zostali już tylko zapaleńcy.

Czehu: Jasne że może, po wyjściu q4 można było się spodziewać ze pozostaną nieliczni i faktycznie na początku tak było (Q3 CB 24 zespoły zapisane), jednak do obecnego cup’a Q3 zapisało się już 47 klanów, to chyba mówi samo za siebie, czyżby q4 niewypał? :P*

Zapraszam do całości wywiadu: czehu, coach Forgotten Heroes odpowiada!

Open Cup 4v4... Nasi górą!

pią, 05 maj 2006 01:57:01 | Autor: MisieX | Quake 3 Arena

Polacy prezentują się coraz lepiej. Tym razem mowa o występie naszych rodaków z w ClanBase OpenCup Quake 3 TDM. Team Dinhz, podobnie jak av3k w newsie niżej, zniszczył swoich przeciwników - God Forsaken - w stosunku map 2:1.

God Forsaken 132 : 119 Dinhz
@ ospdm6

God Forsaken 93 : 126 Dinhz
@ ospdm5

God Forsaken 105 : 146 Dinhz
@ q3dm14tmp

..:: Raport ClanBase (ze screenami)

Jak widać, oprócz pierwszej mapy, Polacy dość pewnie pokonali swoich przeciwników, a ich początkowa porażka prawdopodobnie spowodowana była typowym już dla polskich występów na europejskiej (i światowej) scenie dyskomfortem pingowym.
Swój mecz rozegrał dzisiaj również klan Voodoo, lecz niestety nie ma jeszcze żadnego raportu na stronie ClanBase, wiem jedynie, że pokonali bezproblemowo swoich przeciwników - klan Botte Da Orbi - 2:0 w mapach. Gdy tylko pojawi się oficjalny raport, edytuję tego newsa.
Ponadto w niedzielę walczyć będą pozostałe polskie klany w OpenCupie - pa1n i Czarne Pantery.

EDIT:

bDO 91 : 165 Voodoo
@ pro-q3dm6

bDO 44 : 146 Voodoo
@ q3dm7

..:: Raport ClanBase (ze screenami)

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63